Szukaj

Na stoku z głową, czyli świadomie przed pierwszym zimowym zjazdem

Carolina Medical Center zaprasza wszystkich zapaleńców sportów zimowych do udziału w otwartych warsztatach edukacyjnych! Warszawska klinika ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center rozpoczyna przygotowania do sezonu białego szaleństwa. Cykl bezpłatnych edukacyjnych warsztatów związanych ze sportami zimowymi startuje w najbliższą sobotę (18 grudnia) wykładem poświęconym przygotowaniu motorycznemu do jazdy na nartach.


W trakcie kolejnych grudniowych i styczniowych spotkań uczestnicy dowiedzą się jak zadbać o formę przed startem czy radzić sobie z najczęstszymi kontuzjami.

Lekarze ortopedzi alarmują - sezon zimowy to jeden z okresów w roku, kiedy fantazja wygrywa nad zdrowym rozsądkiem. Cieszymy się na białe szaleństwo, efektowne zjazdy, podczas gdy nasz organizm doznaje szoku, nie będąc przyzwyczajonym do nagłego wysiłku fizycznego związanego z wyjazdem w góry. Brak regularnych ćwiczeń ruchowych w ciągu całego roku niestety często oznacza przykre konsekwencje, jak choćby najczęstsze wśród narciarzy skomplikowane kontuzje kolana.

Coraz popularniejszy wśród amatorów zimy snowboard, niesie dodatkowe ryzyko urazów nadgarstka i przedramienia. Odpowiedzialny sportowiec czy świadomy amator sportów zimowych powinien nie tylko zadbać o swoją formę przed pierwszym zjazdem, ale również przyswoić wiedzę, na jakie kontuzje jest szczególnie narażony w związku z uprawianiem ulubionej zimowej dyscypliny.

„W corocznym ferworze przygotowań do sezonu zimowego, często koncentrujemy się na zakupie sprzętu, rezerwacji kwater zapominając o najważniejszym - przygotowaniu motorycznym. Niezależnie od tego, ile czasu zostało do wyjazdu, warto udać się do trenera - specjalisty, by zdiagnozować główne problemy naszego układu ruchu i dopasować odpowiednie ćwiczenia. To gwarantuje bezpieczeństwo nasze i  wszystkich przebywających

z nami na stoku.” powiedział Paweł Daroszewski, trener przygotowania motorycznego z NZOZ Carolina Medical Center.

„Jako lekarz ortopeda, dostrzegam jak wiele złego może przynieść brawura i niedostateczna wiedza na temat odpowiedzialnej jazdy wśród amatorów sportów zimowych. Potrzeba zorganizowania otwartych warsztatów edukacyjnych wydawała się naturalna próbą odwrócenia tej tendencji. Mam nadzieję, że pierwszy cykl spotkań spełni oczekiwania słuchaczy.” dodała doktor Urszula Zdanowicz, ortopeda z CMC.


Wszystkie spotkania odbywać się będą w klinice Carolina Medical Center przy ul. Pory 78. Dla amatorów nart, zespół specjalistów ds. medycyny sportowej przygotował specjalny „Pakiet Narciarza” - zestaw badań biomechanicznych dostosowany do indywidualnych potrzeb. Uczestnicy spotkań będę mogli również rozgrzać się przy kubku aromatycznego grzańca.

Partnerami pierwszej serii warsztatów są: Calypso Fitness Club, Narty.pl, Cemed.


Harmonogram spotkań:

18 grudnia (sobota) 11.00-12.00
Przygotowanie motoryczne do jazdy na nartach, mgr Jakub Saniewski
19 grudnia (niedziela) 11.00-12.00
Najczęstsze urazy narciarskie, ze szczególnym uwzględnieniem stawu kolanowego, dr Urszula Zdanowicz
2 stycznia (niedziela) 11.00-12.00
Przygotowanie motoryczne do jazdy na snowboardzie, mgr Paweł Daroszewski
8 stycznia (sobota) 11.00-12.00
Najczęstsze urazy snowboardowe, ze szczególnym uwzględnieniem urazów nadgarstka, dr Grzegorz Adamczyk
15 stycznia (sobota) 11.00-12.00

Nowoczesne leczenie złamań, dr Grzegorz Doroszewski


NZOZ Carolina Medical Center to nowoczesne centrum ortopedii i medycyny sportowej w Warszawie kierujące swoją ofertę do pacjentów w każdym wieku, dorosłych i dzieci z chorobami i urazami narządu ruchu, w tym stawów, mięśni i ścięgien oraz kręgosłupa. W szczególności swoją opieką otacza osoby aktywne ruchowo i sportowców wyczynowych. Kompleksowe leczenie w klinice, na które składa się diagnostyka, leczenie operacyjne i zachowawcze oraz fizjoterapia, jest wynikiem współpracy specjalistów różnych dziedzin: ortopedii, diagnostyki obrazowej, reumatologii, neurologii, neurochirurgii, rehabilitacji oraz biomechaniki

Więcej informacji na temat kliniki można znaleźć na stronie www.carolina.pl.

Komentarze do: Na stoku z głową, czyli świadomie przed pierwszym zimowym zjazdem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz