Szukaj

Aquaris do zadań specjalnych

Wytrzymał testy podwodne. Nie uszkodziły go próby w komorze pyłowej oraz pod wysokociśnieniową pompą wodną. Bez trudu dał sobie radę w trudnym klimacie w Australii. Od lipca jest w Polsce: Aquaris, pierwszy na świecie, prawdziwie wodoszczelny, megaodporny aparat słuchowy firmy SIEMENS.


Dotychczas wada słuchu przekreślała szansę na uprawianie sportu, pracę w trudnych warunkach, utrudniała rekreację. Żadne aparaty nie wytrzymywały kontaktu z wodą, nadmiernym pyłem, działaniem promieni słonecznych, wstrząsami. Deszcz zmuszał osoby używające aparat do rezygnacji z wędrówki po górach czy nawet spaceru po parku. Nie było mowy o braniu prysznica. Tymczasem rośnie liczba osób mających problem ze słuchem, ocenia się, że dotyczy on co czwartego Polaka. Co gorsza coraz więcej młodych ludzi skarży się na kłopoty ze słyszeniem. Właśnie im najtrudniej pogodzić się z koniecznością wyboru: słyszeć lub uprawiać sport.

Dlatego SIEMENS opracował aparat Aquaris. Jest to pierwszy na świecie prawdziwie wodoszczelny, odporny na zanieczyszczenia, zarysowania i wstrząsy cyfrowy aparat słuchowy. Aparat wyposażony jest w technologię BestSound zapewniającą doskonałą jakość dźwięku. Systemy w nim użyte  zapobiegają „gwizdom” czy sprzężeniom i automatycznie koncentrują się na sygnale mowy bez względu na to, skąd on dochodzi.


Aquaris ma jednoczęściową, pozbawioną śrubek i szczelin obudowę z materiału przypominającego gumę. Komora baterii posiada wodoszczelną, lecz przepuszczającą powietrze membranę. Przymocowana metodą ultradźwiękową do obudowy osłona wierzchnia chroni wodoszczelną membranę mikrofonu, zaś słuchawkę chroni specjalny filtr siatkowy pokryty nano-powłoką.

Ale to nie wszystko. Aparat ma specjalny wsuwany zaczep Sport Clip, który utrzymuje aparat bezpiecznie za uchem przy gwałtownych ruchach. Aquaris został zaprojektowany z myślą o osobach, które mając wadę słuchu nie chcą rezygnować z uprawiania sportu: pływania, żeglarstwa, surfingu, kolarstwa górskiego, joggingu czy siatkówki plażowej. Stworzono go, aby sprostał wszystkim tym warunkom i pozwolił cieszyć się życiem bez ograniczeń wynikających z wady słuchu. Znakomicie sprawdzi się na placu budowy czy nawet w pełnej mąki piekarni. Aparat trafił w lipcu do Polski. Pod tym adresem znajdziecie Państwo listę punktów protetycznych, w których można go kupić www.siemens.pl/audiologia.

Siemens od ponad 100 lat tworzy rozwiązania poprawiające jakość życia osób z wadami słuchu. Innowacyjne technologie, przełomowe rozwiązania, lata doświadczeń oraz nieustanne wsłuchiwanie się w potrzeby osób z ubytkami słuchu. To wszystko umożliwia stworzenie aparatów słuchowych, które zdecydowanie poprawiają jakość słyszenia i zrozumienia mowy, a tym samym komfort i standard życia.

Komentarze do: Aquaris do zadań specjalnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz