Szukaj

Zatrucie metalami ciężkimi: produkty probiotyczne mogą chronić dzieci i kobiety w ciąży

Podziel się
Komentarze0

Według ostatnich badań opublikowanych w mBio oraz American Society for Microbiology – jogurt, który zawiera bakterie probiotyczne może pomóc skutecznie chronić dzieci i kobiety w ciąży przed zatruciem metalami ciężkimi. Naukowcy zastanawiali się również, czy regularne spożywanie produktu z bakterią Lactobacillus rhamnosus może być skutecznym sposobem zapobiegawczym.

Naukowcy z kanadyjskiego instytutu Centre for Human Microbiome and Probiotics z Kanady, badali efekty ochronne organizmu przed uszkodzeniami przez drobnoustroje, co jest częstą przyczyną zatruć metalami w biednych rejonach świata. Okazało się, że bakterie Lacobacillus związane są z toksycznymi metalami ciężkimi i mogą być skuteczną bronią.

Przez te obserwacje, zespół zastanowił się, czy regularne spożywanie takiego probiotyku może być skutecznym sposobem zapobiegawczym przed wchłanianiem metali ciężkich do organizmu, które często występują w ubogich regionach.Zespół przygotował również specjalny jogurt dla lokalnej społeczności. Produkt ten zawierał bakterię L. Rhamnosus. Następnie jogurt podawano kobietom w ciąży i dzieciom. W analizach nie udostępniono szczegółowych danych, które zawierały również ogólną liczbę badanych osób.

Wyniki badań wykazały, że poziom metali ciężkich zmniejszył się u osób, które regularnie spożywały jogurt. Za analizy odpowiadał również dr Reid, którego fundacja sponsorowana jest przez fundację Billa Gatesa i jego żony.

Badania pokazują, jak liczne szczepy i bakterie zawarte w naturalnych produktach mogą zapewniać korzyści ochronne przeciwko szerokiemu spektrum niepożądanych chorób. Co ciekawe, również w tym samym miesiącu opublikowano badania z Instytutu Zdrowia i Szkoły Medycznej Griffith w Australi, które sugerują, że ciśnienie krwi również może być regulowane przez spożywanie probiotyków.

Te analizy sugerują, że probiotyki są dobrym sposobem przy zapobieganiu licznych chorób oraz skutecznym sposobem na lepsze zdrowie.

Opracował: Damian Nowaczek

Komentarze do: Zatrucie metalami ciężkimi: produkty probiotyczne mogą chronić dzieci i kobiety w ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz