Szukaj

Zapalenie stawów główną przyczyną niesprawności

Podziel się
Komentarze0

Reperkusje socjalne i ekonomiczne wynikające z zapalenia stawów wkrótce osiągną apogeum i będą musiały eksplodować w ciągu najbliższych dziesięcioleci, według Towarzystwa Chorób Zapalnych Stawów w Kanadzie.Towarzystwo Chorób Zapalnych Stawów zareagowało w ten sposób na raport opublikowany przez kanadyjską Agencję Zdrowia Publicznego, zatytułowanego Życie z zapaleniem stawów w Kanadzie. Raport ten prezentuje najnowsze dane na temat chorób zapalnych stawów u obywateli Kanady powyżej 15 roku życia.

Według przewodniczącego i prezesa zarządu Towarzystwa Chorób Zapalnych Stawów, Stevena McNaira, niszczące konsekwencje chorób charakteryzujących się zapaleniem stawów na łonie populacji kanadyjskiej, przechodzą zupełnie niezauważone na arenie publicznej od zbyt dawna. To dlatego, według niego, powinno się przyśpieszyć wszystkie możliwe wysiłki, aby wypracować o wiele skuteczniejsze metody lecznia niż te, które znamy do tej pory, i wynaleźć środek, który byłby w stanie wyleczyć skutecznie tę chorobę.


Z punktu widzenia ściśle ekonomicznego, zapalenie stawów jest jedną z głównych przyczyn niesprawności w kraju, co się zaznacza w gospodarce kanadyjskiej rocznymi wydatkami na leczenie oraz poprawę zdrowia rzędu 6,4 miliardów dolarów oraz wiąże się z licznymi straconymi dniami w pracy. Ponad 4 miliony Kanadyjczyków powyżej 15 roku życia, czyli całe 16% populacji, deklarowało problemy z chorobami zapalnymi stawów w 2007-2008 roku. Dlatego też zapalenie stawów jest trzecią i czwartą chroniczną chorobą najczęściej dotyczącą kobiet i mężczyzn odpowiednio.

Pan McNair oczekuje, że raport uświadomi społeczeństwu wagę problemu.

Komentarze do: Zapalenie stawów główną przyczyną niesprawności

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz