Szukaj

Zadbaj o sprawne stawy jesienią

Podziel się
Komentarze1

Jesień, nawet przysłowiowa „złota polska”, przynosi coraz chłodniejsze dni i nagłe zmiany temperatur, niesprzyjające funkcjonowaniu naszego układu kostno - stawowego. Dlatego właśnie o tej porze roku należy odpowiednio zadbać o sprawność stawów i utrzymanie ich w dobrej kondycji. Linia ArthroStop® to rodzina preparatów, która w nadchodzące jesienne dni pozytywnie wpłynie na odżywienie stawów i wspomoże procesy regeneracyjne chrząstki.W porównaniu do pozostałych pór roku, jesienią znacznemu nasileniu ulegają dokuczliwe bóle mięśni i stawów. Niska temperatura oraz spowodowany częstymi opadami wzrost wilgotności powietrza nie wpływają korzystnie na układ ruchowo-stawowy. Również brak wystarczającej ekspozycji na promieniowanie słoneczne sprawia, że kości ulegają osłabieniu. Jesienią i zimą utrudniona jest synteza witaminy D – substancji, która odpowiada za prawidłowe kształtowanie się kości i zębów oraz ich odpowiednią mineralizację.

Szacuje się, że problemy z prawidłowym funkcjonowaniem stawów obejmują od 3% do 15% populacji ludzkiej, w tym około 5 mln Polaków. Co ważne, wbrew obiegowej opinii, dolegliwości te nie są jedynie specyfiką ludzi w podeszłym wieku. Na choroby układu ruchowego narażone są także osoby młodsze – już powyżej 35. roku życia – zarówno prowadzące siedzący tryb życia, jak i te, które nadmiarem sportu i ciężką fizyczną pracą przeciążają swoje stawy.

NaSTAW się na ruch


Powszechnie uważa się, że kiedy coś boli - szczególnie jeśli są to stawy – należy zaprzestać jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Nic bardziej mylnego! Przy dolegliwościach stawów bardzo ważne jest utrzymywanie kończyn w ruchu. Aktywność zwiększa zakres ruchomości stawów i chroni je przed deformacją, korzystnie wpływając na chrząstkę stawową i błonę maziową. Działa także korzystnie na utrzymanie prawidłowej masy ciała, co zapobiega dodatkowym przeciążeniom, na jakie narażone są stawy. Należy jednak pamiętać, że nie każdy wysiłek fizyczny jest odpowiedni. Przy problemach ze stawami szczególnie zalecane jest pływanie, ponieważ nie działa obciążająco, a ruch wody jest swoistą formą masażu dla całego układu ruchowego.


Utrzymać stawy w dobrej formie

Jesień, zamiast aktywności fizycznej, sprzyja jednak bardziej kondycji… intelektualnej. Często, zamiast wyjść na spacer czy na basen, wolimy schować się pod kocem z dobrą książką w dłoni. Aby wspomóc swoje stawy jesienną porą, zalecane jest stosowanie dostępnych bez recepty wieloskładnikowych suplementów diety zawierających chlorowodorek glukozaminy - kluczowy składnik macierzy chrząstki stawowej, który wpływa na jej elastyczność i wytrzymałość. Należy do nich linia preparatów ArthroStop®.

ArthroStop® to suplementy diety o złożonym składzie, które działają kompleksowo na cały układ ruchowy, wspierając jego prawidłową budowę, utrzymanie elastyczności i giętkości oraz optymalne funkcjonowanie.


W skład rodziny ArthroStop® wchodzą, między innymi, ArthroStop® Plus z Imbirem oraz ArthroStop® Lady.

ArthroStop® Plus z Imbirem to suplement diety zawierający innowacyjną kompozycję aktywnych składników skutecznie odżywiających i wzmacniających stawy. Składniki te:

✔ pomagają utrzymać stawy w dobrej formie,
✔ działają kojąco i odprężająco na stawy,
✔ zwiększają wytrzymałość i zakres ruchomości stawów,
✔ odżywiają chrząstkę stawową, wspomagając naturalne procesy jej regeneracji.

W skład 4-stopniowej formuły ArthroStop® Plus z Imbirem wchodzą:


Glukozamina
– w najczystszej postaci, jaką jest chlorowodorek glukozaminy. Glukozamina to kluczowy składnik macierzy chrząstki stawowej. Wpływa na jej elastyczność i wytrzymałość. Wspiera utrzymanie zdrowych stawów, kości, więzadeł oraz ścięgien.

Imbir lekarski – (Zingiber officinale)
pomaga utrzymać ruchomość stawów oraz uniknąć porannego dyskomfortu związanego z ich rozruchem. Wyciąg z imbiru może także wspierać utrzymanie sprawnego systemu odpornościowego oraz prawidłową reakcję organizmu na procesy zapalne. Wykazuje właściwości przeciwutleniające, a także działa kojąco i odprężająco na stawy.
 
Mangan - odgrywa istotną rolę w procesie budowy silnych kości.

Witamina C – jej odpowiednie stężenie wpływa na utrzymanie prawidłowego stanu kości i chrząstek stawowych.

Dodatkowe informacje:

W lipcu 2011 ArthroStop® Plus z Imbirem otrzymał prestiżową Nagrodę Profesorów Farmacji – eksperckie wyróżnienie dla suplementów diety o właściwościach potwierdzonych opinią wybitnych naukowców. ArthroStop® Plus z Imbirem to jeden z 4 laureatów IX Edycji uznany przez Profesorów jako skuteczny, bezpieczny dla zdrowia, spełniający wszelkie standardy stawiane dobrym produktom i wyróżniający się na tle innych.

Na rynku dostępne są także: ArthroStop Rapid, ArthroStop Walmark Classic, ArthroStop żel oraz – stworzony specjalnie z myślą o kobietach - ArthroStop® Lady.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
Agnieszka Dźwigoń: 12/ 260 91 62, kom.: 698 618 575, e-mail: agad@openmedia.pl
Maria Kmita-Wołek: 12/ 260 91 68, kom.: 606 501 415, e-mail: maria@openmedia.pl 

Komentarze do: Zadbaj o sprawne stawy jesienią (1)

mary007
mary007 06-09-2012 09:38

Dieta i suplementy naturalne

1

Jeśli chodzi o zdrowie stawów niezwykle istotna jest też odpowiednia dieta - bogata w oleje rybne, oliwę z oliwek, olej z wiesiołka. Dobrze jest wzbogacać dietę suplementami, nie tylko glukozaminą, ale też m.in. ekstrakt... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze