Szukaj

Yohann Diniz maszeruje dla chorych z zespołem niespokojnych nóg

Podziel się
Komentarze1

Yohann Diniz, podwójny mistrz Europy w marszu na 50 kilometrów, a także światowy rekordzista, przychodzi ze wsparciem dla osób dotkniętych chorobą Willisa - Ekboma, zwaną również syndromem niespokojnych nóg.Patologia ta raczej nie jest powszechnie znana. Co więcej, czasami tajemnicę stanowi nawet dla specjalistów. A jednak, dotkniętych nią jest ponad 8% populacji francuskiej.

Francuskie stowarzyszenie na rzecz walki z zespołem niespokojnych nóg (AFSJR, Association française contre le syndrome des jambes sans repos) odsłoniło właśnie klip wideo przeznaczony do uwrażliwiania francuskiej populacji na chorobę Willisa – Ekboma.

Stowarzyszenie francuskie odwołało się do pomocy francuskiego sportowaca Yohanna Diniza, który jest podwójnym mistrzem Europy w chodzie sportowym, w roku 2006 i 2010, a także do francuskiego piosenkarza Jean-Jacques Goldmana.


 Choroba niespokojnych nóg jest patologią neurologiczną sensomotoryczną, chroniczną i postępującą. Choroba ta oznacza, że cierpiący na nią ludzie muszą chodzić w nocy, aby zredukować wrażenie pieczenia oddczuwane w nogach. Skutkiem jest ogromne zmęczenie oraz stan depresyjny.

Dla wszystkich tych, którzy chodzą w nocy

Aby uwrażliwić Francuzów na tę chorobę, Association française contre le syndrome des jambes sans repos stworzyło wideo, w którym występuje Yohann Diniz oraz wiele anonimowych postaci. Wszyscy bohaterowie klipu spotykają się na ulicach w Reims (miasto na wschodzie Francji), w samym środku nocy, aby wziąć udział w oryginalnym marszu.

W tej nocnej przechadzce towarzyszy im piosenka, którą wykonuje Jean-Jacques Goldman, Je marche seul (Idę sam).

Dzisiaj, ludzie muszą sami chodzić w nocy, ponieważ ich nogi nie chcą się zatrzymać i chorzy nie mogą spać. Kiedy Association française contre le syndrome des jambes sans repos się ze mną skontaktowało, wydało mi się to całkowicie naturalne, żeby przyjść tym ludziom z pomocą, okazując im wsparcie i dając im wszystkim nadzieję, powiedział Yohann Diniz.

Internauci mogą zobaczyć klip na stronie internetowej stowarzyszenia.

Komentarze do: Yohann Diniz maszeruje dla chorych z zespołem niespokojnych nóg (1)

krystyna88
krystyna88 17-10-2012 14:57

rezonator biofotonowy

1

Mi na różne problemy z nogami pomaga przede wszystkim rezonator biofotonowy,dodatkowo dobrze wpływa na moje samopoczucie.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze