Szukaj

Wypryski na szyi

Odpowiedz w wątku
Fizia Pończoszanka
Fizia Pończoszanka 21-04-2016 09:24

Moim problemem są wypryski na szyi. Co dziwne, cerę na twarzy mam ładna i gładką, wypryski pojawiają się tylko na szyi i podbródku, okazjonalnie na dekolcie. Zastanawiam się, czy miejsce występowania pryszczy może świadczyć o konkretnym schorzeniu? Dodam, że wypryski na szyi nasilają się w okresie jesienno-zimowym. Jestem już dorosłą kobietą, chciałabym wreszcie pozbyć się problemu wyprysków.

Ajsza
Ajsza 22-04-2016 10:39

Wypryski na szyi moga być sygnałem problemów hormonalnych. Za trądzik na szyi i linii żuchwy może odpowiadać podwyższony poziom prolaktyny. Zbadać poziom hormonów nie zaszkodzi, zwłaszcza że nadmiar prolaktyny może dać niepokojące i niebezpieczne dla zdrowia kobiety objawy, w tym zatrzymanie okresu. Wypryski na szyi, jeśli mają takie podłoże, powinny zniknąć po zażywaniu wiesiołka. Czytałam też, że zapalenie przydatków może by przyczyną powstawania wyprysków na szyi, ale wtedy raczej odczuwałabyś ból brzucha.

Stenia852
Stenia852 25-04-2016 12:32

Przyczyną wyprysków na szyi u dorosłych kobiet może być nadmiar męskich hormonów - androgenów. W wyniku tego wypryski pojawiają się w dolnej części twarzy - na brodzie, szyi i dekolcie. Przyczyną wahań hormonalnych jest często stres i nieregularny tryb życia - spróbuj żyć spokojnie, może wypryski na szyi też się uspokoją :)Czy twoja mama albo siostra mają podobne problemy? Często trądzik u dorosłych kobiet i powstawanie wyprysków na twarzy i szyi jest genetycznie uwarunkowane.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Trądzik osób dorosłych"