Szukaj

Wirus H3N2: trzy nowe przypadki w Stanach Zjednoczonych

Podziel się
Komentarze0

Władze sanitarne w Stanach Zjednoczonych doniosły o trzech nowych przypadkach infekcji związanych z nowym wirusem grypy pochodzenia świńskiego.Władze zdrowoten stanu Iowa, gdzie zaobserwowano wspomniane przypadki, podtrzymują, iż wydaje się jasne, że chodzi tutaj o przeniesienie wirusa z człowieka na człowieka.

Epidemiolog, pani doktor Patricia Quinlisk, potrzymuje, że żadne z trójki zarażonych dzieci nie miało kontaktu ze świniami. Jednakże, dzieci te miały kontakt między sobą.


Wydaje się, że jedno z dzieci musiało przenieść wirusa na pozostałą dwójkę, ale nie wiemy jeszcze, w jaki sposób to dziecko zostało samo zarażone, wyjaśniła jeszcze pani doktor Patricia Quinlisk.

Te trzy nowe przypadki sprawiają, że liczba Amerykanów zarażonych wirusem H3N2 pochodzenia świńskiego (szczep bliski wirusowi H3N2 pochodzenia ludzkiego) wzrosła już do dziesięciu osób.

Wirus ten powoduje lekkie problemy zdrowotne i jeszcze nie odnotowano żadnego przypadku poza granicami Stanów Zjednoczonych – tak przynajmniej stwierdzają kanadyjskie władze zdrowotne.

Komentarze do: Wirus H3N2: trzy nowe przypadki w Stanach Zjednoczonych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz