Szukaj

Wielu Amerykanów nadal pije za dużo

Podziel się
Komentarze0

Każdego dnia, w Stanach Zjednoczonych, 18% mężczyzn oraz 11% kobiet pije więcej alkoholu niż pozwalają oficjalne zalecenia. Badania dowiodły też, że 8 procent mężczyzn i 3 procent kobiet to osoby mocno nadużywające alkoholu. Znaczy to, że większość Amerykanów nie przekracza dopuszczalnej normy dwóch drinków dziennie dla mężczyzny i jednego dla kobiety, jak dowodzi badanie, które ukazało się w Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics."Tak naprawdę, większość dorosłych nie pije w trakcie przeciętnego dnia," twierdzi Patricia Guenther, dietetyczka w U.S. Department of Agriculture's (USDA) Center of Nutrition Policy and Promotion. "Ale faktem jest, że nadużywanie alkoholu przez dużą część ludzi jest nadal problemem."

Jak mówi Guenther, członkowie komitetu ustalającego zasady USDA dotyczące spożycia alkoholu chcieli wiedzieć, przez jak dużą liczbę osób jest on nadużywany.

Razem ze swoimi współpracownikami zebrali dane z państwowych badań nad zdrowiem i żywnością, które zawierały informacje o około 5,400 dorosłych po 21 roku życia. Każda osoba została między innymi zapytana o to, ile alkoholu spożyła dnia poprzedniego.

Badanie ukazało, że 64% mężczyzn oraz 79% kobiet utrzymywało, że nie piło alkoholu poprzedniego dnia, a 18% mężczyzn oraz 10% kobiet wypiło nie większą ilość niż rekomendowane spożycie.


Dziewięć procent mężczyzn powiedziało, że wypiło trzy do czterech drinków, a 8 procent kobiet - dwa lub trzy napoje alkoholowe.

Osobami, które spożyły najwięcej alkoholu, było 8% mężczyzn, którzy wypili pięć lub więcej drinków, oraz 3% kobiet, które spożyły ponad cztery.

"Badanie to potwierdza, że poziom nadużywania alkoholu w Stanach jest znaczący," twierdzi Jennifer Mertens z Kaiser Permamente Division of Research w Oakland w Kalifornii, nie biorąca udziału w badaniach. "Regularne picie większych dawek niż rekomendowane jest połączone ze wzrostem problemów związanych z alkoholem".

Niepohamowanie picie (wiecej niż cztery drinki na dzień w przypadku mężczyzn oraz trzy w przypadku kobiet oraz ludzi w podeszłym wieku), nawet jednorazowe, może zwiększyć ryzyko urazów przez upadek, wypadki samochodowe i inne zdarzenia losowe.

Wśród mężczyzn, grupą spożywającą najwięcej alkoholu był przedział wiekowy od 31 do 50 lat - 22 procent. W przypadku kobiet przedział ten to 51 do 70 lat - 12 procent.

Guenther twierdzi, że jest to fakt warty zaznaczenia, ukazuje bowiem, że problem nadużywania alkoholu nie skupia się tylko na ludziach młodych, studiujących.

"Ludzie muszą być świadomi, że nadużywanie alkoholu dotyczy każdego przedziału wiekowego," powiedziała, dodając, że nowe badanie jest istotne również z tego powodu, że może nauczyć ludzi rozpoznawać, czy przypadkiem oni sami nie nie piją więcej niż powinni.

"Są osoby, które nie zauważają, że przekraczają dopuszczalną dla nich dawkę alkoholu," mówi.

Komentarze do: Wielu Amerykanów nadal pije za dużo

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz