Szukaj

Uzdrowienie: Kościół uznaje kolejny cud

Podziel się
Komentarze0

Uzdrowienie Włoszki Luiginy Traverso, zakonnicy z Lourdes, zostało oficjalnie uznane za cud przez biskupa diecezji Casale Motferrato we Włoszech. To już 68 przypadek cudownego uzdrowienia, który przeszedł długą i surową procedurę i został uznany przez Kościół.Urodzona w 1934 roku Luigina, w wyniku bezskutecznych operacji rwy kulszowej, cierpiała na paraliż lewej nogi.

23 lipca 1965 roku, kiedy była prowadzona na noszach w procesji eucharystycznej doznała, według oficjalnej strony Lourdes, „silnego uczucia ciepła i dobrego samopoczucia, które nakłoniło ją, żeby się podnieść”.

Ból i paraliż nogi nagle zniknęły, a rok później podjęto decyzję o rozpoczęciu prowadzenia dokumentacji po to, by udowodnić jej cudowne uzdrowienie.

Długa i złożona procedura tylko dla wybranych przypadków

Od objawień Najświętszej Maryi, która ukazywała się Bernadecie Soubirous w 1858 r., w Lourdes zostało złożonych już 7000 dokumentacji cudownych uzdrowień, z których jedynie 68 przypadków jest do tej pory uznanych przez Kościół za cud.


Każdy kto twierdzi, że wyszedł z ciężkiej i przewlekłej choroby dzięki Matce Bożej z Lourdes, musi w pierwszej kolejności udać się do biura Ocen Medycznych, które działa przy sanktuarium maryjnym w Lourdes.

Jeśli przypadek wydaje się być wiarygodny, uzdrowiony musi zebrać komplet dokumentacji medycznej niezbędnej do okazania całemu personelowi medycznemu obecnemu danego dnia w sanktuarium.

Kiedy personel ten uzna, że przypadek jest interesujący, przekazuje dokumentację Międzynarodowemu Komitetowi Medycznemu w Lourdes podczas jego dorocznych spotkań.

Komitet musi się upewnić czy uzdrowienie jest zgodne z siedmioma kryteriami przyjętymi przez kardynała Lambertini w XVIII wieku, żeby uznać je za niewytłumaczalne przy obecnym stanie rozwoju nauki.

Oprócz rozpoznania medycznego prowadzony jest także wywiad „religijny”. Biskup Lourdes informuje o sprawie swojego odpowiednika z diecezji uzdrowionego, który musi ocenić jaki wpływ duchowy wywarło uzdrowienie na chorym, i to on musi ocenić stopień uzdrowienia uznawany przez Kościół, którego najwyższe kryterium stanowi cud.

80% uznanych dotąd cudów dotyczy kobiet. Najwięcej, bo aż 55 przypadków cudownych uzdrowień, dotyczy Francuzów, 7 Włochów, 3 Belgów, 1 Niemca, 1 Austriaka i 1 Szwajcara.

Komentarze do: Uzdrowienie: Kościół uznaje kolejny cud

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz