Szukaj

Uwarunkowania genetyczne przyczyną homoseksualności?

Podziel się
Komentarze0

Czy preferencje seksualne są cechą wrodzoną czy nabytą w procesie rozwoju? Jest o jedno z głównych pytań zadawanych sobie przez lekarzy i naukowców. Obecnie są oni głęboko przekonani, że w końcu znaleźli oni odpowiedź na to pytanie.


Dla religijnych fundamentalistów kwestia preferencji seksualnych jest związana z wyborem danego człowieka, decyzją dotyczącą tego, z kim chce spędzić swoje życie.  Geje, lesbijki i biseksualiści sami wybierają taki styl życia, który ze stereotypowego punktu widzenia jest zupełnie wbrew naturze. Dla homofonów współżycie dwóch kobiet czy dwóch mężczyzn jest grzechem, wykroczeniem poza dopuszczalne przez naturę zasady. Według wyznawców takiej opinii homoseksualizm jest chorobą, która da się wyleczyć.

W Internecie można znaleźć ogłoszenia różnych terapii, które mają pomóc homoseksualistom w powrocie na zdrowy tryb życia. Wcześniej geje i lesbijki poddawani byli brutalnym kuracjom, które za pomocą lekarstw i hormonów miały zmienić ich preferencje seksualne. Takie praktyki nadal są dosyć powszechne w krajach muzułmańskich. Spotyka się również zabiegi operacyjne na organach intymnych czy też nawet na mózgu.


Zdarzają się praktyki w których najpierw pobudza się geja do erekcji, poprzez pokazanie mu zdjęć nagiego mężczyzny, a następnie zostaje on poddany elektrowstrząsom, które mają na celu zakodowanie w mózgu bolesnej reakcji na osobnika tej samej płci. Jest to przykład terapii awersji, podobnie jak poddanie pacjenta zimnej kąpieli.

Światowa Organizacja Zdrowia, WHO, w 1992 roku wykreśliła homoseksualizm z listy chorób. Wykwalifikowani biolodzy i seksuolodzy z przymrużeniem oka patrzą na wszelkie próby wyleczenia homoseksualizmu. Dla nich sprawą oczywistą jest, że geje i lesbijki nie dokonali wyboru swoich preferencji, ponieważ są one uwarunkowane genetycznie i są ustalane już w brzuchu matki w trakcie tworzenia się komórek ciała i mózgu. 

Jest to zupełnie naturalny proces, u większości osób powstały komórki odpowiedzialne za ich heteroseksualność, a u części społeczeństwa wytworzyły się preferencje homoseksualne. Niestety na potwierdzenie tej tezy nie istniały żadne dowody, dopiero ostatnio grupa naukowców z Uniwersytetu w Kalifornii przeprowadziła szereg badań, które wskazały, że homoseksualność jest cechą wrodzoną. Nie jest to jednak bezpośrednio związane z genami, lecz z  ich regulowaniem, a czynniki za to odpowiedzialne zaliczają się do grupy epigenetycznych.

Badania przeprowadzone przez naukowców dają nadzieję na to, że zmniejszy się poziom homofobii społeczeństwa. Jak widać, geje i lesbijki zostali stworzeni przez naturę, nie jest to ich wybór, jak również nie ejst to chorobą która należy leczyć.

Opracowała:

ManuelaTomala

Komentarze do: Uwarunkowania genetyczne przyczyną homoseksualności?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz