Szukaj

Tętniak wątroby objawy

Komentarze do: Objawy chorej wątroby
Odpowiedz w wątku
bb8
bb8 22-03-2016 15:42

Witam. u mojego wujka stwierdzono tętniaka wątroby. Czy ktoś może miał z tym do czynienia i wie jakie możne mieć to objawy?

Papasmerf
Papasmerf 23-03-2016 12:26

Objawem tętniaka wątroby może być ból w podbrzuszu, w okolicach żołądka - nad lub pod.Jeśli jednak tętniak umiejscowiony jest głęboko i nie ma dużych rozmiarów, może się zdarzyć tak, że nie będzie wywoływał żadnych objawów.

panidomu
panidomu 30-03-2016 10:41

Nie ma czegoś takiego jak tętniak wątroby! Chodzi chyba o naczyniaka wątroby. Naczyniak wątroby to niezłośliwy nowotwór, który nie powoduje najczęściej żadnych objawów i nie jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka. Wiadomo, w przypadku zdiagnozowania naczyniaka należy regularnie odwiedzać lekarza w celu wykonania badań kontrolnych.

Uważny
Uważny 04-04-2016 12:02

Jak to nie ma czegoś takiego jak tętniak wątroby? Oczywiście że jest, chociaż rzadko się o nim słyszy, a tym bardziej o jego objawach. Mojej znajomej wykonano tomografię komputerową, z której wyszło, że na wątrobie ma kilka tętniaków. Jedynymi objawami u niej był ból. Musi teraz robić usg co pół roku, żeby kontrolować te zmiany. Tętniaki na wątrobie mogą mieć charakter specyficzny i niespecyficzny - te pierwsze wskazują np. na nowotwór, tymi drugimi nie należy się przejmować. O określenie jakiś specyficznych objawów bardzo cieżko, ja nigdzie nie znalazłem...

maxineczka
maxineczka 26-04-2016 14:17

Nie mam pojęcia jakie są objawy tętniaka wątroby, myślę,że nie są jakoś super wyczuwalne. No może jakiś ból nadbrzusza może towarzyszyć. To rzadkie miejsce do pojawienia się tętniaka, najczęstsze to aorta, mózg, jelito, śledziona, serce. Tętniak śledziony szczególnie w ciąży występuje. O tętniaku wątroby niestety mało wiem.

Dagmarris
Dagmarris 18-07-2016 10:45

Tętniak to nieprawidłowe poszerzenie lub uwypuklenie fragmentu ściany naczynia krwionośnego. Ich przyczyną są choroby i czynniki dziedziczne, które prowadzą do osłabienia ścian naczyń krwionośnych. Osoby, które mają tętniaka wątroby często mogą odczuwać ból, czasami może wystąpić nawet zżółknięcie skóry, gdy wątroba nie może odfiltrować czerwonych ciałek krwi.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Objawy chorej wątroby"