Szukaj

Tarcza z papieru pozwoli chronić się przed falami elektromagnetycznymi?

Podziel się
Komentarze0

Badacze francuscy, ze szkoły politechnicznej w Grenoble, a także naukowcy z centrum technicznego papieru (CTP Grenoble) właśnie opracowali papierową tapetę, która może ułatwić życie osobom cierpiącym z powodu zjawiska nazywanego hipernadwrażliwością na fale elektromagnetyczne.Hipernadwrażliwość na fale elektromagnetyczne ma dotykać od 1% do 2% populacji ogólnej. Niektórzy eksperci utrzymują, że nie istnieje.

Aczkolwiek, hipernadwrażliwość na fale elektromagnetyczne, według cierpiących z jej powodu, przekładać ma się na bardzo zróżnicowane i niespecyficzne objawy, takie jak zaczerwienienie skóry, wrażenie pieczenia i palenia, a także na trudności z koncentracją oraz otępienie.

Natomiast, nowa papierowa tarcza, opracowana przez naukowców francuskich, składa się z motywów nakreślonych specjalnym tuszem przewodzącym, który zawiera cząsteczki złota.


Cząsteczki te mogą filtrować aż do trzech częstotliwości jednocześnie. Z wyjątkiem fal radiowych oraz częstotliwości ratunkowych.

Fale, przed którymi ma chronić tarcza, to głównie fale wysyłane przez sieci wi-fi oraz przez telefonię mobilną.

Ta papierowa tapeta powstała przede wszystkim po to, aby zapewnić bezpieczeństwo sieci wi-fi. Pozwala jednak ona również zmniejszyć poziom fal w danym pomieszczeniu albo w mieszkaniu. I to właśnie ta strona tego wynalazku najbardziej zainteresuje osoby cierpiące z powodu hipernadwrażliwości na fale elektromagnetyczne, zakładają francuscy wynalazcy.

Technologia ta ma być przystosowywana do różnego rodzaju podłóg oraz do sufitów, a także ma gwarantować niski poziom fal.

Naukowcy francuscy mówią przede wszystkim, że ta nowa tapeta może posłużyć szpitalom, które dzięki niej będą w stanie odpowiedzieć na zalecenia wystosowane przez Komisję Europejską, która domaga się maksymalnego zredukowania ekspozycji na fale radiowe.

Komentarze do: Tarcza z papieru pozwoli chronić się przed falami elektromagnetycznymi?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz