Szukaj

Świńska grypa atakuje

Podziel się
Komentarze0

Pierwszą ofiarą nowego szczepu wirusa jest 61-letnia kobieta z Cincinnati. Kobieta, której tożsamości nie podano, zmarła w ostatnim tygodniu, po uprzednim kontakcie ze świniami na pobliskim targu. Nie ma jeszcze pewności co do śmiertelnych właściwości tego wirusa, ponieważ śmierć mogła być spowodowana poprzednią sytuacją medyczną pacjentki.Szczepy wirusa zostały znalezione w 2010 roku u świń, a pierwsze przypadki choroby u ludzi stwierdzono w 2011 roku.

Niestety, okazuje się, że wirus rozprzestrzenia się łatwiej między świnią a człowiekiem niż inne odmiany, jak podaje komunikat Centers for Disease Control and Prevention (Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom ).

W ostatnim tygodniu w USA odnotowano 12 nowych przypadków śmiertelnych, 2 w Ohio, 7 w Wisconsin oraz po jednym w Minnesocie i Pensylwanii.

Stany Ohio oraz Indiana otwierają listę najbardziej zagrożonych rejonów. Przez ten rok zanotowano tylko w tych stanach łącznie 239 przypadków zachorowań. W porównaniu do poprzedniego roku, zachorowało 277 osób więcej, choć liczba ta może jeszcze wzrosnąć.


Kto jest najbardziej narażony na infekcję?

Ted Wymyslo, dyrektor Departamentu Zdrowia Ohio, powiedział, że większość przypadków do tej pory była łagodna, a większość osób została zainfekowane podczas kontaktu ludzi ze zwierzętami na targach.

Wymyslo apeluje także o ostrożność, zwłaszcza wśród kobiet w ciąży, osób starszych, z osłabionym układem odpornościowym oraz dzieci. Przede wszystkim jednak należy unikać niepotrzebnego kontaktu ze świniami.

Objawy H3N2v

Jakie objawy powinny być dla nas alarmujące? Jest to niezwykle trudne do zweryfikowania, ponieważ ta grypa objawia się tak, jak każda inna niegroźna dla zdrowia infekcja.

Głównymi znakami, na które powinniśmy zwracać uwagę, są: gorączka, kaszel, ból gardła, katar lub zatkany nos, bóle mięśni, bóle głowy i zmęczenie.

Jak zwykle w takich przypadkach, najważniejsze jest dbanie o nasz stan zdrowa i zgłaszanie się do lekarza w przypadku wystąpienia symptomów choroby. Dzięki takiemu potraktowaniu sprawy możemy prawie nie odczuć choroby. Natomiast, w przypadku braku leczenia możemy nawet umrzeć.

Komentarze do: Świńska grypa atakuje

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz