Szukaj

Sposoby na sen

Odpowiedz w wątku
baltazar
baltazar 22-03-2016 14:05

a mój sposób na sen to kubek prawdziwego, ciepłego mleka z dodatkiem kurkumy i miodu. Zasypiam po nim jak niemowlę ;)

goblinek
goblinek 23-03-2016 13:28

Nie rozumiem na czym polega fenomen picia mleka przed snem, na mnie zupełnie nie działa. Lubię sobie za to wypić przed snem napar z melisy i rumianku ;)

Lady_Margot
Lady_Margot 04-04-2016 12:13

W moim przypadku nie działają żadne cudowne domowe sposoby na dobry sen. U mnie musi być wywietrzony pokój, stosunkowo niska temperatura do spania. Nie objadam się przed snem. Aktywność fizyczna to moim zdaniem dobry domowy sposób na dobry sen - jeśli porządnie się zmęczysz, zaśniesz mimo wszystko... Moja żona pije melisę i twierdzi, że jej to pomaga, ale moim zdaniem najlepszy domowy sposób na dobry sen to seks :D Myslę, że jeśli ktoś jest zestresowany i ma problemy z nerwami, to jakies herbatki niewiele pomogą...

jolka73
jolka73 06-04-2016 11:21

to indywidualna sprawa jaki kto ma sposób na sen i co na kogo działa najlepiej. Na jednych działa ciepłe mleko na innych melisa a na jeszcze innych porządnych wysiłek i wywietrzony pokój. Ja np. jak wypije szklankę melisy na wieczór to raz, że muszę w nocy wstawać 3 razy do toalety, a dwa cały drugi dzień jestem ospała...także jeśli chodzi o usypiające działanie melisy to jestem w stanie stwierdzić, że faktycznie działa, ale z drugiej strony gorzej jest mi się skoncentrować na pracy, więc również jestem wierną fanką ciepłego mleka, najlepiej z miodem :)

Anny_Smith
Anny_Smith 18-04-2016 12:17

Ja często jak nie mogę zasnąć to robię sobie kubek gorącego mleka z miodem i mnie to zaraz usypia. Oprócz tego uchylam sobie okno, aby pokój się dobrze wywietrzył, świeże powietrze często potrafi zdziałać cuda na moją bezsenność. Czasami również włączam sobie w tle cichutko telewizor i zanim się obejrzę śpię jak małe dziecko.

Antris
Antris 15-07-2016 12:44

Ja mam kilka swoich sposobów na szybkie zaśnięcie. Zawsze jak się wcześniej porządnie zmęczę, czyli jakaś aktywność fizyczna to od razu szybciej zasypiam. Ostatni posiłek zawsze jem nie później, niż 3 godziny przed snem, pokój w którym śpię musi być porządnie wywietrzony, a to naprawdę pomaga. Przed snem dodatkowo wypijam kubek rumianku i tuż przed zaśnięciem słucham sobie relaksującej, delikatnej muzyki.

Arletta864
Arletta864 15-07-2016 12:53

U mnie sprawdza się jedynie porządny wysiłek fizyczny i szklanka gorącego mleka przed snem. Zazwyczaj również unika drzemek w ciągu dnia, ponieważ później nie jestem w stanie zasnąć i przewracam się z boku na bok do późnych godzin nocnych, przez co później jestem niewyspana i znowu mam ochotę na drzemkę.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Domowe sposoby na dobry sen"