Szukaj

Sposób na kleszcza

Podziel się
Komentarze1

Aż 24 godziny - tyle mija od wkłucia się kleszcza w nasze ciało, do momentu kiedy zacznie pić krew. Dopiero pijąc krew może zarazić nas  chorobami odkleszczowymi. Mamy wiec wystarczająco dużo czasu, by znaleźć bezpieczny sposób na kleszcza.Te kilkanaście, do 24 godzin od wkłucia się w ciało, kleszcz spędza na przygotowaniach. - „Kleszcz, który siedzi w skórze człowieka najpierw wytwarza swoistą „rynienkę". Zajmuje mu to od kilkunastu do 24 godzin. Dopiero wówczas następuje etap picia krwi, który może skutkować zakażeniem." – mówi dr Piotr Kurkiewicz, internista, członek ILADS, międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego specjalistów zajmujących się boreliozą i chorobami odkleszczowymi.

Jak pozbyć się kleszcza bezpiecznie?


Warto wówczas poszukać odpowiedniego sposobu na usunięcie kleszcza. W sposób nieinwazyjny i bezbolesny jest to możliwe dzięki Mosbito TIC-OFF – preparatowi do usuwania kleszczy w aerozolu. Spryskanie kleszcza powoduje jego natychmiastowe zamrożenie. Specjalny aplikator precyzyjnie dozuje preparat tak, że spryskiwany jest jedynie kleszcz.

- „Mosbito TIC-OFF to skuteczny sposób na kleszcza, gdyż po spryskaniu zabija go natychmiast, powodując wycofanie aparatu gębowego z ciała nosiciela. Dzięki temu kleszcz nie wpuszcza  chorobotwórczych płynów do organizmu człowieka. Tym samym ograniczamy ryzyko boreliozy. – mówi Monika Gąska, Group Brand Manager. – Po spryskaniu kleszcza usuwamy za pomocą dołączonej do opakowania pęsety".

Wśród produktów Mosbito dostępna jest również linia Mosbito na komary, oparta na naturalnych składnikach, polecana zwłaszcza do ochrony dzieci.

Produkty Mosbito znajdziesz na:  www.drogeriazdrowie.pl oraz www.kidy.pl. Więcej informacji o Mosbito na: www.mosbito.pl.

Komentarze do: Sposób na kleszcza (1)

Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze