Szukaj

Skuteczny sposób na nadmierną potliwość

Podziel się
Komentarze0

Nadmierna potliwość to zaburzenia w procesie pocenia się. Kiedy dezodoranty antyperspiracyjne nie przynoszą zadowalających efektów, a nieprzyjemny zapach i brak komfortu się utrzymuje, warto skorzystać z zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, który wykonuje lekarz medycyny estetycznej.
Nadmierna potliwość to zaburzenie, które najczęściej występuje na obszarze pach, dłoni, stóp, czoła, klatki piersiowej i pleców. Jest ono niezwykle uciążliwym, nieprzyjemnym problemem, który wpływa na nasze samopoczucie, ale również na relacje towarzyskie, czego skutkiem jest unikanie kontaktów. Schorzenie może mieć charakter łagodny, ale również cięższy przebieg z powikłaniami w postaci swędzenia i rumienia. 

Najprostszym sposobem zwalczania tego typu schorzenia są antyperspiranty z chlorkiem aluminium, dotyczy to zaburzeń o charakterze łagodnym, niepowikłanym. W cięższych przypadkach, szczególnie nadpotliwości w dołach pachowych i tułowiu, są jednak mało skuteczne.  Ponadto antyperspiranty te w dużych stężeniach mogą doprowadzić do podrażnienia skóry. Są również mało skuteczne w leczeniu nadpotliwości rąk. W cięższych przypadkach, które znacznie rzutują na poziom życia i samopoczucia danej osoby, stosuje się leczenie chirurgiczne, liposukcję i sympatykotomię, jednak zabiegi te przynoszą różne efekty.


Obecnie jedną z najskuteczniejszych metod walki z nadpotliwością jest stosowanie toksyny botulinowej. Powoduje ona blokadę synaps, hamując uwalnianie acetylocholiny, która pełni funkcję neuroprzekaźnika, przez co produkcja potu jest hamowana. Metoda ta daje bardzo dobre efekty. Zabieg polega na iniekcji toksyny botulinowej i bez większego ryzyka może być stosowany do leczenia każdego obszaru ciała. Jego efekty są już odczuwalne po 10 dniach od zabiegu. Optymalny rezultat osiągamy po 15-30 dniach. Zalecanym okresem na wykonanie zabiegu jest późna wiosna, gdyż w lecie problem się nasila najbardziej, a na jesieni i zimą objawy związane z nadpotliwością zmniejszają się - mówi dr n. med. Ewa Skrzypek-Fakhoury z gabinetu medycyny estetycznej Supraestetica. Leczenie za pomocą toksyny botulinowej przeprowadzane jest przez lekarza i najczęściej wymaga tylko jednej wizyty. Uzyskany efekt, ograniczenie potliwości, utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Cennik leczenia nadpotliwości w gabinecie Supraestetica

  • Dłonie 1900-2500 zł
  • Pachy 1900-2500 zł
  • Stopy 2000-2900 zł
www.supraestetica.pl

Komentarze do: Skuteczny sposób na nadmierną potliwość

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz