Szukaj

Rodzice kluczem do zapobiegania używkom

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze badania przeprowadzone przy współpracy North Carolina State University, Brigham Young University oraz Pensylvania State University pozwoliły ustalić, że stanowisko rodziców ma zdecydowanie większe znaczenie pod względem ograniczenia spożycia alkoholu i palenia marihuany przez dzieci niż środowisko szkolne.Badacze przeanalizowali blisko 10 000 danych zebranych zarówno od uczniów z całego kraju, jak i od ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.  

Podczas analiz naukowcy zwrócili szczególną uwagę na zależność pomiędzy statusem matierialnym szkoły i rodziny oraz skłonnością nieletnich do sięgania po używki typu marihuana czy alkohol.

Sytuacja w domu może być określona jako pewnego rodzaju więzy, które powstają pomiędzy dzieckiem a jego rodzicami, takie jak np. zaufanie, swoboda w rozmowie oraz czynne zaangażowanie w życie dziecka.


Kapitał szkoły natomiast wpływa na takie czynniki jak stworzenie odpowiedniego środowiska do nauki, w którego skład wchodzą również wszelkiego rodzaju zajęcia ponadprogramowe, morale nauczycieli oraz ich zdolność do tego, aby zrozumieć indywidualne potrzeby poszczególnych uczniów.

Badacze przyjrzeli się również stosowaniu wcześniej wspomnianych specyfików z osobna. W obu przypadkach odkryli, że uczniowe o wysokim rodzinnym statusie materialnym oraz niskim szkolnym byli mniej skłonni do sięgania po marihuanę czy alkohol albo używali ich rzadziej, niż ci uczniowie w których domach nie wiedzie się najlepiej.

Komentarze do: Rodzice kluczem do zapobiegania używkom

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz