Szukaj

Przykład idzie z góry! Angelina Jolie zainspirowała także mężczyzn!

Podziel się
Komentarze0

Już nie tylko kobiety idą za przykładem aktorki i usuwają sobie zdrowe piersi, kiedy w badaniach wychodzi, że mają gen BRCA1. Angelina Jolie bowiem inspiruje także mężczyzn do usuwania organów płciowych z obawy przed rakiem, jak utrzymuje IBtimes.Okazuje się, że pewien Brytyjczyk jest pierwszą osobą na świecie, która poddała się chirurgicznemu usunięciu prostaty, ponieważ miał gen raka piersi BRCA2, powiązany z genem BRCA1. A to właśnie BRCA1 spowodował, że słynna aktorka przeszła podwójną mastektomię.

Jak czytamy w artykule: - Chirurdzy na początku byli niechętni operacji u mężczyzny, ponieważ wiążą się z nią skutki uboczne, takie jak dysfunkcje seksualne, nietrzymanie moczu czy też niepłodność.


Niektórzy krytycy obawiają się, że „moda” na medyczne samookaleczanie rozprzestrzenia się zbyt szybko, a chirurdzy, widząc w niej dodatkowe źródło zarobków, będą bez skrupułów przeprowadzać operacje na ludziach, którzy tego nie potrzebują. Zresztą, sami chirurdzy grają na strachu.

Roger Kirby, główny chirurg, który przeprowadzał operację usunięcia prostaty u Brytyjczyka, mówi: - Nosicielstwo genu BRCA2 to jak miecz Damoklesa wiszący nad twoją głową. Żyjesz w nieustannym strachu. Jestem pewien, że teraz większa liczba mężczyzn z BRCA pójdzie w ślady naszego pacjenta.

Komentarze do: Przykład idzie z góry! Angelina Jolie zainspirowała także mężczyzn!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz