Szukaj

Problemy z jednoczesnym kontrolowaniem kilku chronicznych dolegliwości

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy twierdzą, że osoby, które jednocześnie są diabetykami, mają podwyższony cholesterol oraz wysokie ciśnienie krwi, mają również trudności z radzeniem sobie z tymi wszystkimi dolegliwościami i kontrolowaniem swojego stanu zdrowia. Badania na prawie 29 000 pacjentów wykazały, że większość z nich ma kłopot z jednoczesnym nadzorowaniem swojej cukrzycy, nadciśnienia oraz zbyt wysokiego poziomu cholesterolu.Emily B. Schroeder, jedna z badaczek zajmujących się tym zagadnieniem przyznaje, że dzieje się tak dlatego, że bardzo trudno jest sobie poradzić z cukrzycą i innymi chronicznymi chorobami, kiedy są one powiązane ze sobą wspólnym występowaniem u danego pacjenta.

Ale nie jest niemożliwym, aby nie dać sobie z nimi rady, dodaje uczona.

Przeprowadzone badania pozwoliły przyjrzeć się bliżej temu, jak niektórzy pacjenci są w stanie kontrolować swoje chroniczne dolegliwości, oraz ujawniły jak wielu pacjentów ma z tym poważne kłopoty. 


Dzięki temu lekarzom będzie o wiele łatwiej pomóc cierpiącym jednocześnie na kilka chorób pacjentom oraz podjąć działania nakierowane na uniknięcie pojawienia się i rozwoju innych dolegliwości, takich jak np. choroba nerek.

Jest to tym ważniejsze, że tylko w samych Stanach Zjednoczonych ponad 75 milionów ludzi zmaga się obecnie z dwiema lub więcej chronicznymi trudnymi do wyleczenia chorobami.

W takich przypadkach, według naukowców i lekarzy, ważna jest odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, zastosowanie odpowiednich medycznych terapii oraz nieustanne monitorowanie swojego stanu zdrowia.

Edvard P. Havranek, współautor badań, dopowiada natomiast, że w przypadku występowania kilku ustawicznych dolegliwości jednocześnie, niewskazane jest leczenie ich w izolacji od siebie.

Dodaje także, że lekarze powinni nauczyć się pomagać pacjentom w odnajdywaniu drogi do zwalczania kilku trudnych chorób równocześnie, ponieważ tylko takie działania są gwarancją pełnego sukcesu.
red. Iwona Trojan

Komentarze do: Problemy z jednoczesnym kontrolowaniem kilku chronicznych dolegliwości

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz