Szukaj

Popularny lek odwraca objawy dystrofii mięśniowej Beckera

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy z Cedars-Sinai Heart Institute odkryli właśnie, iż lek, który jest powszechnie przepisywany na dysfunkcję erekcji albo nadciśnienie płucne, przywraca przepływ krwi do mięśni, którym brak tlenu, u pacjentów z dystrofią Beckera.Badanie ukazało się w Science Traslational Medicine.

Dystrofia mięśniowa Beckera dotyczy płci męskiej i typowo zaczyna się w dzieciństwie albo w wieku nastoletnim.

Lek, o którym mowa, to tadalafil, znany jako Cialis albo Adcirca.

W początkowej próbie klinicznej okazalo się, iż farmaceutyk ten odwrócił skutki łańcucha wydarzeń biochemicznych, który w dystrofii mięśniowej Beckera pozbawia mięśnie ważnego składnika chemicznego, czyli tlenku azotu.

Zobacz również:Tlenek azotu normalnie „mówi” naczyniom krwionośnym, kiedy trzeba się rozluźnić w trakcie ćwiczeń, zwiększa przepływ krwi oraz natlenienie. Okazało się, że wystarczyła zaledwie jedna dawka, aby medykament przywrócił właściwy przepływ krwi u 8 z 9 pacjentów objętych próbą kliniczną.

Główny autor artykułu, dr Ronald G. Victor z Cedars-Sinai Hypertension Center of Excellence, mówi: nie ma terapii na tę progresywną chorobę, która stopniowo niszczy mięśnie. W dodatku, przeprowadzono naprawdę niewiele badań w tej dziedzinie.

Wcześniejsze badania laboratoryjne na myszach sugerowały, że tadalafil mógłby przywracać właściwy przepływ krwi. Ale nasze badanie jest pierwszym, które pokazuje, iż farmaceutyk ten może oferować nowe strategie terapeutyczne u ludzi, podsumowuje naukowiec.

Dystrofia Beckera jest spowodowana genetycznym zaburzeniem, które redukuje ilość proteiny dystrofiny w komórkach tkanki mięśniowej.

Komentarze do: Popularny lek odwraca objawy dystrofii mięśniowej Beckera

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz