Szukaj

Północ Francji szczególnie dotknięta przez grypę

Podziel się
Komentarze0

Podczas gdy wirus grypy łagodnie ale całkiem pewnie zaczyna opanowywać francuskie terytorium, niektóre regiony są nim bardzie dotknięte, takie jak na przykład te, usytuowane na północy kraju. Departament Pas-de-Calais w szczególności.Według francuskich grup GROG (Groupes régionaux d'observation de la grippe, Regionalne grupy obserwacji grypy), tak samo jak zdaniem francuskiego nadzoru epidemiologicznego Sentinelles, wirus grypy ma dotykać bardzo specyficznie 12 francuskich regionów.

W sumie, odnotowano już ponad 111 000 zarażonych osób. Te dwanaście regionów mieści się w większości na północy kraju, gdzie próg epidemii (171 przypadków grypy na 100 000 mieszkańców), został bardzo poważnie przekroczony.


W sumie, we Francji, już około 176 000 ludzi udało się do lekarza z objawami grypowami, podczas gdy 280 osób na 100 000 mieszkańców zdiagnozowano jako nosicieli grypy. Dlatego też Regionalne grupy obserwacji grypy potwierdzają, że departament Pas-de-Calais jest najbardziej dotknięty przez grypę, gdzie odnotowuje się 45 przypadków grypy na 100 osób.

Drugim regionem najbardziej dotkniętym jest Centrum, a następnie Ile-de-France, Bretania oraz Basse-Normandie. Należy zauważyć, że jeden pacjent na dwóch, którzy skonsultowali się z lekarzem w ciągu ostatnich tygodni, z powodu objawów grypowych, miał mniej niż 24 lata.

Komentarze do: Północ Francji szczególnie dotknięta przez grypę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz