Szukaj

Picie alkoholu przez młodzież nadal jest znacznym problemem w USA

Podziel się
Komentarze0

Według najnowszych badań działu Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych, Substance Abuse and Mental Health Services Administration (SAMHSA), ponad ćwierć populacji poniżej wieku, w którym dopuszczalne jest legalne spożywanie alkoholu, pije mimo to. Badanie odnotowuje ostatnio spadek stopnia spożycia alkoholu wśród niepełnoletnich, szczególnie dzieci do 17 roku życia, jednakże wskaźniki w dalszym ciągu pozostają wysokie.Badania wykorzystują dane zebrane przez SAMHSA w latach 2008-2010 w ramach National Survey on Drug Use and Health. Podano w nich, iż 26,6% osób w wieku 12-20 lat piło alkohol w miesiącu poprzedzającym ankietowanie.

Ogłoszono także, że 8,7 procent z tych nastolatków kupiło swój własny alkohol. Jednakże we wszystkich 50 stanach obowiązuje prawny zakaz kupowania i spożywania alkoholu przez osoby poniżej 21 roku życia.

Raport pokazuje, że picie alkoholu przez nastolatków jest najbardziej rozpowszechnione w północno-wschodnich stanach. W pierwszej dziesiątce znalazły się: Vermont (37 procent), Nowy Jork, New Hampshire, Massachusetts, Connecticut i Rhode Island.

Zobacz również:Natomiast najniższe wskaźniki spożycia alkoholu przez nieletnich miały południowe stany: Karolina Północna, Karolina Południowa, Tennessee, Georgia, Wirginia Zachodnia i Arkansas. 

Dyrektor SAMHSA Pamela S. Hyde oświadczyła: „Picie alkoholu przez nieletnich nie powinno być normalną częścią dorastania. To jest poważny, przewlekły problem dotyczący zdrowia publicznego, który naraża młodych ludzi i nasze społeczności na niebezpieczeństwo. Chociaż picie często przedstawia się w pozytywnym świetle, w rzeczywistości spożywanie alkoholu przez nieletnich może prowadzić do marnych wyników w nauce, przemocy seksualnej, uszkodzeń ciała, a nawet śmierci.”

Głównym obszarem działania SAMSHA jest zapobieganie uzależnieniom i chorobom psychicznym. Aby rozwijać te inicjatywy, SAMSHA prowadzi szereg działań i programów mających na celu powstrzymanie spożywania alkoholu przez niepełnoletnich.

Jednym z nich była organizacja szeregu spotkań w radach miejskich na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Dawały one szansę społecznościom na zwiększenie wiedzy na temat spożycia alkoholu wśród nastolatków i jego skutków oraz zachęcały do podejmowania działań zapobiegawczych w oparciu o udowodnione naukowo fakty.

Komentarze do: Picie alkoholu przez młodzież nadal jest znacznym problemem w USA

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz