Szukaj

Patrzenie na zdjęcia smacznych produktów może wzmagać apetyt

Podziel się
Komentarze0

Kiedy patrzymy na zdjęcie, na którym znajduje się - na przykład - ciasto czekoladowe, w naszym mózgu dochodzi do pewnego "iskrzenia", które sprawia, że rośnie nasz apetyt oraz pragnienie.Dowodzi tego zresztą skan mózgu, przeprowadzony w trakcie obserwacji.

Naukowcy odkryli, że kiedy ludzie patrzą na słodkie smakołyki, regiony mózgu, znane z kontroli apetytu, natychmiast się uaktywniają.

Wyniki tych badań przedstawiono na corocznym spotkaniu Towarzystwa Endokrynologicznego.

Wcześniejsze badania obserwowały objawy u osób uzależnionych od kokainy.

Kiedy uzależnieni patrzyli na reklamy z przesłaniem antynarkotykowym, które przedstawiały między innymi przekreśloną igłę, aktywność obszarów mózgu związanych z przyjemnością wystrzeliwała wręcz w górę, a narkomani zgłaszali zwiększone pragnienie zażycia narkotyku.


Widzimy podobieństwa między środkami odurzającymi a bardzo smaczną żywnością, powiedziała główna autorka badań dr Kathleen Page, profesor medycyny z Uniwersytetu Południowej Karoliny.

Page wraz ze współpracownikami zaprosili do swojego badania 13 otyłych kobiet pochodzenia hiszpańskiego. Kobiety zostały poproszone o przyjrzenie się zdjęciom intrygujących je produktów pokarmowych, takich jak ciastko, ciasto czekoladowe oraz herbatniki czekoladowe.

Dojrzeliśmy, że obszary mózgu związane z głodem, były bardzo aktywne, powiedziała dr Page.

Kobiety, które zaproszono do badania, oceniły, że po obserwacjach czuły większy głód i miały większy apetyt niż przed badaniem.

Komentarze do: Patrzenie na zdjęcia smacznych produktów może wzmagać apetyt

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz