Szukaj

Opryszczka? To już nie problem!

Podziel się
Komentarze1

Poczucie pewności siebie, w takich sytuacjach jak: rozmowa o pracę, spotkanie biznesowe czy ważna uroczystość rodzinna może zburzyć pojawienie się mało estetycznego „zimna” na ustach. Zwłaszcza, że jednym z czynników aktywujących wirusa opryszczki jest nadmierny stres.


Przygotowując się do ważnych wydarzeń w naszym życiu, np. ślubu lub pierwszego dnia w nowej pracy staramy się zadbać o każdy szczegół. Duże znaczenie ma atrakcyjny wygląd – dodaje nam pewności siebie i sprawia, że lepiej czujemy się w niecodziennych okolicznościach. Niestety w takich sytuacjach bardzo często towarzyszy nam również stres, który jest jednym z czynników przyczyniających się do wystąpienia opryszczki.

Czym jest opryszczka?


Zmiana na ustach wywoływana jest przez wirus HSV-1. Do zakażenia pierwotnego u wielu z nas dochodzi najczęściej już we wczesnym dzieciństwie. Jeśli raz staniemy się nosicielem, pozostajemy nim na zawsze. Wirus, który dostał się do organizmu, migruje do komórek nerwowych, gdzie pozostaje w stanie uśpienia do czasu aktywacji wywołanej przez różne czynniki (np. przemęczenie, choroba, jak również nadmierny stres). Wtedy na skórze może pojawić się opryszczka. Jak do tego nie dopuścić?


Pierwsze objawy – szybka reakcja

Aby powstrzymać rozwój „zimna” ważna jest jak najszybsza reakcja w chwili wystąpienia pierwszych symptomów. Jeśli poczujemy charakterystyczne mrowienie, pieczenie i świąd w okolicach ust, należy od razu sięgnąć po skuteczne rozwiązanie. Spośród dostępnych na rynku środków przeciw opryszczce warto wybrać lek, który zahamuje jej rozwój, jak np. krem Erazaban, zawierający unikalną substancję czynną Dokozanol. Jego działanie hamuje dostęp wirusów do zdrowych komórek skóry, poprzez wytworzenie ochronnej otoczki. Im szybciej zatem zastosujemy preparat, tym większą mamy pewność, że nie dojdzie do pojawienia się bolesnych i nieestetycznych pęcherzyków. Krem łatwo się wchłania i nie pozostawia białych śladów. Możemy bez obaw użyć go np. przed wyjściem na spotkanie. A jeśli opryszczka stanie się widoczna, preparat złagodzi jej objawy oraz znacznie skróci czas gojenia się zmiany.

Aby pojawienie się opryszczki na ustach nie pokrzyżowało nam planów i nie odebrało nam pewności siebie w ważnych dla nas chwilach, warto zawsze mieć przy sobie skuteczny preparat. Dzięki szybkiej reakcji uciążliwe i mało estetyczne „zimno” nie będzie już problemem.

****
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Komentarze do: Opryszczka? To już nie problem! (1)

zdrowaśka
zdrowaśka 26-05-2017 14:56

zimno

1

Opryszczki chyba nikt nie lubi. U mnie najczęściej pojawia się po długotrwałym przemęczeniu lub spadku odporności. Jedyny plus tego, że mam sprawdzony sposób, żeby jej się pozbyć. Krem endvir z naturalnie występującą lak... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze