Szukaj

Ołów szkodzi nawet w małych ilościach

Podziel się
Komentarze0

Amerykańskie Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom co kilka lat publikuje raporty dotyczące nieszkodliwego poziomu ołowiu dla człowieka. Ostatnie badania wykazały, że ołów jest bardzo szkodliwy i nie ma żadnego progu bezpieczeństwa w sytuacji, gdy przebywamy w pomieszczaniach z urządzeniami sporządzonymi z ołowiu.

Wcześniej uważało się, że ołów oddziałuje na organizm człowieka przez farbę ołowiową, rury i benzynę z dodatkiem ołowiu. Istnieje jednak wiele innych produktów, które mogą powodować zatrucie ołowiem, chociaż wcześniej uznawane były za nieszkodliwe. Zatrucie ołowiem może przynieść katastrofalne skutki dla organizmów dzieci. Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom oświadcza, że minimalne ilości ołowiu mogą negatywnie wpłynąć na poziom IQ, spowodować zaburzenia koncentracji i wpłynąć na zachowanie dziecka.

Fluoryzowana woda jest głównym źródłem ołowiu

Jeżeli większość produktów i urządzeń emitujących ołów została zakazana i wycofana ze środowiska, to co może być przyczyną zatruć ołowiem? Badania organizacji wykazały, że obecnie główną przyczyną jest fluoryzowana woda. Badacze z Dartmouth University odkryli, że do wody spożywczej dodawane są sztuczne związki fluorków, które mogą powodować zaburzony rozwój dzieci.

Woda szkodzi

W związku z tymi odkryciami w Nowym Jorku przeprowadzono badania na grupie sześciolatków z miejsc, gdzie spożywa się wodę fluoryzowaną. Okazuje się, że dzieci w tej grupie mają podwyższony poziom ołowiu we krwi, który może kończyć się zatruciem organizmu.

Opracowała: Monika Kachniarz

Komentarze do: Ołów szkodzi nawet w małych ilościach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz