Szukaj

Niespotykane: pierwszy przypadek syndromu orgazmu stopy

Podziel się
Komentarze0

W Holandii stwierdzono właśnie niecodzienny przypadek: kobieta cierpi na nieustające orgazmy lewej stopy. Jedynym sposobem, aby jej pomóc, jest wstrzyknięcie środka znieczulającego do nerwu w stopie. 55-letnia Holenderka, znana pod pseudonimem Mrs A, udała się do swojego lekarza z powodu niezwykłych objawów: całkowicie pierwszego przypadku orgazmu stopy.Orgazmów tych doświadcza 5 – 6 razy dziennie. Nie są one prowokowane przez „kosmate myśli”, a pojawiają się po wewnętrznej stronie jej lewej stopy. Syndrom ten zdiagnozował dr Marcel D. Waldinger, neuropsychiatra i profesor psychofarmakologii z Uniwersytetu w Utrecht.

Szczegóły na temat tego przypadku przedstawia w badaniu opublikowanym w Journal of Sexual Medicine.

Dr Marcel D. Waldinger mówi: - Te orgazmy są bardzo kłopotliwe i uciążliwe dla pacjentki. Objawy te były wywołane przez zaburzenia w przepływie nerwowym, które sprawiały, że mózg stymulację stopy interpretował jako sygnał pochodzący z pochwy.


W rzeczywistości, półtora roku przed pojawieniem się tych objawów, Mrs A spędziła 3 miesiące na oddziale intensywnej opieki. Była w śpiączce z powodu ciężkiej infekcji organizmu, sepsy. Uszkodzenia na poziomie jej lewej stopy stwierdzono, kiedy wyszła ze śpiączki. 

Dr Marcel D. Waldinger dodaje: - Jedynym ratunkiem dla pacjentki są zastrzyki ze środka znieczulającego w nerw otrzymujący informacje z lewej stopy.

Poza tym, specjalista holenderski sugeruje, iż na świecie mogą żyć inne osoby z tym syndromem, ale są zbyt zażenowane, aby się ujawnić.

- Nie chodzi tutaj jednak o psychologię, ale o neurologię, jest to przypadek, który można wyjaśnić i wyleczyć – podsumowuje holenderski lekarz.


Komentarze do: Niespotykane: pierwszy przypadek syndromu orgazmu stopy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz