Szukaj

Narzędzie online do rzucenia palenia

Podziel się
Komentarze0

Na rynku pojawił się StopAdvisor – nowy, unikalny program online pomagający pozbyć się nikotynowego nałogu. Program ten oferuje porady eksperta, używając do tego celu kombinacji interaktywnego menu oraz spersonalizowanych sesji i posiedzeń. Po wyznaczeniu daty odstawienia papierosów, aplikacja zachęca swoich użytkowników do podania kilku informacji, które zostaną użyte przez program w celu przezwyciężenia przeszkód, czekających na użytkownika w drodze do ostatecznego wyzwolenia się z nałogu.Odkąd palenie stało się jednym z największych czynników przyczyniających się do zatrważająco dużej liczby zgonów na całym świecie, istnieje wielka potrzeba, aby wynaleźć jak najlepsze metody, które pomogą tysiącom palaczy odzwyczaić się od papierosa.

Internet ma pod tym względem bardzo duży potencjał, zwłaszcza że koszty jego użytkowania są stosunkowo niewielkie.


StopAdvisor powstał w wyniku przeprowadzenia wielu analiz i syntez naukowych. Został zaprojektowany w taki sposób, aby był atrakcyjny i efektywny dla jak największej ilości grup potencjalnych użytkowników.

W celu uczynienia StopAdvisora odpowiednim dla wszystkich grup społecznych, program przetestowano zarówno wśród mniej wyedukowanych palaczy w mało płatnych zawodach, jak i w grupach, wśród których stosunkowo trudno o zatrudnienie.

Unikalną rzeczą w aplikacji jest użycie upublicznionej, innowacyjnej platformy LifeGuide, która pozwoliła badaczom testować indywidualne elementy własnego udziału w pracach nad aplikacją, modyfikować je oraz bazować na poradach użytkowników i innych naukowców przez całą fazę rozwoju programu.

Komentarze do: Narzędzie online do rzucenia palenia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz