Szukaj

Międzynarodowa Fundacja "Czerwone noski - Klown w szpitalu"

Podziel się
Komentarze0

Warszawa, 18 marca 2013 r. - Międzynarodowa Fundacja „Czerwone Noski - Klown w Szpitalu” oficjalnie inauguruje swoją działalność w Polsce. „Czerwone Noski” to pierwszy w Polsce projekt z udziałem profesjonalnych aktorów-klownów, którzy stosują terapię śmiechem. Aktorzy-klowni pełnią ogromną rolę w procesie leczenia hospitalizowanych dzieci.

Projekt rozpoczął się w Polsce w lutym 2012 roku. Aktorzy zostali wyłonieni podczas castingów, a następnie wzięli udział w serii intensywnych warsztatów teatralnych, nabywając umiejętność pracy z chorymi zgodną ze standardami etycznymi i artystycznymi Fundacji RED NOSES International.

Fundacja Czerwone Noski została zarejestrowana w dniu 2 sierpnia 2012 roku w Polsce. Aktualnie współpracuje z trzema ośrodkami medycznymi w:
Warszawie (Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka: Endokrynologia i Diabetologia), Krakowie (Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika: Pediatria i Pulmonologia) i we Wrocławiu (Wojewódzki Szpital im. Gomulickiego: Pulmonologia/ Alergologia, Nefrologia i Neurologia)


Dwuosobowe zespoły specjalnie przeszkolonych aktorów odbywają regularne wizyty na oddziałach szpitalnych raz lub dwa razy w tygodniu.

Artyści podchodzą do każdego dziecka w sposób indywidualny, bawią je śmiechem i wprawiają w dobry nastrój.

Projekt spotkał się z pozytywnym przyjęciem personelu szpitalnego, pacjentów i ich rodziców. Terapia śmiechem jest holistyczną metodą lecznicza, która wpływa na ciało i umysł oraz odgrywa ważną rolę w leczeniu dzieci.

Fundacja „Czerwone Noski - Klown w Szpitalu" jest częścią międzynarodowej charytatywnej Fundacji RED NOSES International. Fundacja specjalizuje się w terapii śmiechem i ma ogromne doświadczenie w pracy z chorymi.

Zajmuje się  budowaniem i monitorowaniem organizacji partnerskich w Europie Środkowej i Wschodniej. Rozwija i utrzymuje wysokie standardy etyczne i artystyczne we wszystkich programach prowadzonych przez profesjonalnych klownów.

Fundacja RED NOSES działa w ośmiu krajach: Austrii, Chorwacji, Czechach, Słowacji,  Niemczech, Polsce, Węgrzech, Nowej Zelandii oraz Słowenii. W ciągu roku odwiedza 500 000 pacjentów w około 200 szpitalach.

Komentarze do: Międzynarodowa Fundacja "Czerwone noski - Klown w szpitalu"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz