Szukaj

Metalowe implanty bezpieczne dla bioder?

Podziel się
Komentarze0

Metalowe ortopedyczne implanty, zastępujące schorowane biodra, zostaną wszczepione do organizmów pół miliona Amerykanów w szybszym tempie niż się tego wcześniej tego spodziewano. Jednakże należy jeszcze sprawdzić, czy owe zamienniki nie będą powodować zbędnych, ubocznych problemów.Food and Drug Administration zaplanowała dwudniowe spotkanie, które rozpocznie się w środę, aby skontrolować bezpieczeństwo metalowych implantów wszczepianych do stawów biodrowych.

Jest to wielkie wyzywanie dla FDA, ponieważ urządzenie w pierwotnym zamierzeniu miało leczyć chorych, ale jeszcze może się okazać, że zamienniki te będą powodować tak naprawdę więcej złego niż dobrego.

Główną przyczyną obaw amerykańskiej agencji jest kiepska wytrzymałość tego typu implantów.

Od dziesięcioleci prawie wszystkie implanty ortopedyczne są wykonywane z tworzywa sztucznego lub ceramiki. Jednakże od dłuższego czasu, lekarze zaczęli preferować implanty wykonane z metalowych elementów.

Badania laboratoryjne sugerują, iż takie urządzenia są bardziej odporne na zużycie i zmniejszają szanse na zwichnięcia stawów.

Najciekawsze jednak jest to, iż na podstawie ostatnich danych zebranych przez chirurgów z Wielkiej Brytanii. można sądzić, że jest zupełnie odwrotnie.

Według specjalistów ze Zjednoczonego Królestwa, takie protezy mogą mieć żywotność od 10 do 15 lat, jednakże u 6 procent chorych będzie trzeba wymieniać implant już po pięciu latach.

W porównaniu do implantów ceramicznych lub z tworzywa sztucznego, taka sytuacja występuje u 2 procent ludzi.

Takie elementy są stosowane u ludzi, którzy cierpią na bóle bioder lub mają urazy lub zapalenia stawów biodrowych, przez co ruch w tym zakresie jest u nich bardzo ograniczony.

Komentarze do: Metalowe implanty bezpieczne dla bioder?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz