Szukaj

Marzec 2006 przyniósł najwięcej zachorowań na grypę

Podziel się
Komentarze0

Marzec 2006 przyniósł o blisko 50 tys. więcej zachorowań na grypę niż luty. W minionym miesiącu ogółem zarejestrowano 87.366 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę.

W ostatnio badanym okresie tj. od 23 do 31 marca zachorowało na grypę 29.933 osoby.

Zachorowalność w marcu 2006 w porównaniu do lutego 2006. Analiza danych wykazała, że w porównaniu do lutego 2006 w marcu nastąpił ponad 130% wzrost zachorowań na grypę. Eksperci CIoPiG oceniają, że miesiąc ten przyniósł szczyt zachorowań na grypę w sezonie przeziębieniowym 2005/2006.


Zdaniem eksperta CIopiG - dr Wandy Stankiewicz - "Częste zmiany pogody zwłaszcza podniesienie się temperatury w pierwszych dniach kalendarzowej wiosny powodują, że zaczynamy się lżej ubierać, a szalik, czapkę czy ciepły sweter pochopnie rzucamy w kąt. Jest to niestety bardzo częste aczkolwiek błędne zachowanie. W ten sposób niepotrzebnie narażamy nasz organizm na wyziębienie, co może zaowocować wiosennym przeziębieniem. Dlatego w związku z zapowiadanymi zmianami temperatur istnieje prawdopodobieństwo, że w pierwszych dwóch tygodniach kwietnia nadal będziemy mieć do czynienia ze wzmożoną zachorowalnością."

Komentarze do: Marzec 2006 przyniósł najwięcej zachorowań na grypę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz