Szukaj

Kręcz szyjny, ranki i inne bóle… statystyki

Podziel się
Komentarze0

Przeciętny Anglik odnosi około 124 ran (i innych dolegliwości) w ciągu jednego roku. Te zadziwiające statystyki pochodzą z badania przeprowadzonego przez Benenden Healthcare Society. Sondaż ten postarał się sklasyfikować przeróżne bóle i łagodne infekcje, które mogą zakłócić codzienność Anglików.Badanie przeprowadzono na grupie 2 000 osób, które pokazały, że przeciętna osoba w Anglii w ciągu roku powinna spodziewać się:

- czterech epizodów kręczu szyjnego;

- trzech epizodów bólu gardła;

- około jednego porażenia prądem;

- trzech ran zadanych przez ... kartkę papieru;

- dwóch epizodów naciągnięcia mięśnia;

- dwóch epizodów zakładania szwów.

Okazuje się, że poddani Jej Królewskiej Mości cierpią z powodu średnio 9 762 urazów wszelakiego rodzaju w przeciągu całego życia. Na podium znajdują się siniaki (2 808), bóle głowy (858) oraz bóle pleców (780).


Są to problemy zdrowotne, przez które ich ofiary trafiają do szpitala co najmniej trzykrotnie w ciągu życia (jeżeli przyjąć średnią długość życia obliczoną w badaniu, która wynosi 78 lat).

Nie jest łatwo chodzić, jeżeli wiemy, że w ciągu naszego życia czeka nas 186 urazów, pośród których króluje jedno złamanie oraz dwa skręcenia. Nie ma wyjścia, trzeba patrzeć gdzie się stawia nogi, co jednakże może być nieco trudne, biorąc pod uwagę to, iż nasze oczy są zagrożone... 78 infekcjami w ciągu naszego życia.

Aby uniknąć zaostrzenia i tak już nerwowej sytuacji, Benenden Healthcare Society zaleca wyjątkowo pechowym obywatelom Wielkiej Brytanii, aby codziennie troszczyli się o swoje ciało i odwiedzali lekarza regularnie.

Poradę tę ciężko usłyszeć, kiedy cierpimy z powodu bólu ucha (co może się zdarzyć aż 156 razy w ciągu jednego życia...).

Komentarze do: Kręcz szyjny, ranki i inne bóle… statystyki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz