Szukaj

Krakowski smog zieje spalinami

Podziel się
Komentarze0

Już od kilku dni nad Krakowem utrzymuje się wysokie stężenie pyłu, które przekroczyło dwukrotnie stan alarmowy. Występowanie zanieczyszczeń powietrza w tak dużych ilościach może być przyczyną występowania zaburzeń zdrowotnych takich jak: niewydolność oddechowa czy też problemy z układem krążenia.


Jak wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia Kraków jest najbardziej zanieczyszczonym miastem w Polsce. Jeśli warunki pogodowe nie ulegną zmianie mieszkańcy grodu Kraka wciąż oddychać będą powietrzem pełnym niebezpiecznych substancji. Według ekspertów, problem smogu nad Krakowem spowodowany jest nie tylko bezwietrzną pogodą, ale przede wszystkim specyfiką zabudowań miasta oraz rozpoczęciem się okresu grzewczego.


Straż Miejska zobowiązała się do kontroli mieszkań i sprawdzania, czym domownicy palą w piecach. Urząd Miasta zaleca ograniczenie spacerów do minimum, szczególnie w przypadku dzieci oraz kobiet w ciąży. Przedszkolaki objęte opieką przez władze miasta tego roku nie będą miały możliwości cieszyć się urokami polskiej jesieni na świeżym powietrzu, przynajmniej przez najbliższe dni.

Wiele miast w Polsce ma problem z występowaniem zanieczyszczeń w powietrzu, jednak Kraków może poszczycić się wyrabianiem normy w granicach 400%. Taki stan atmosfery niekorzystnie wpływa na zdrowie mieszkańców miasta i może być przyczyną wielu przewlekłych chorób.

Komentarze do: Krakowski smog zieje spalinami

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz