Szukaj

Klawiatura z miedzi przeciwdrobnoustrojowej nowym środkiem w walce z zakażeniami szpitalnymi

Podziel się
Komentarze0

Na rynku amerykańskim pojawiła się pierwsza miedziana klawiatura z miedzi przeciwdrobnoustrojowej.Badania kliniczne przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych z funduszy Departamentu Obrony (DoD) wykazały, ze na oddziałach intensywnej terapii urządzenia takie jak klawiatura należą do grupy urządzeń o najwyższym wskaźniku zanieczyszczenia drobnoustrojami.


W kolejnym studium, klawiatury pokryte miedzią drobnoustrojową porównano ze standardowymi. Wyniki badań pokazały spadek zanieczyszczenia na powierzchniach miedzianych o średnio 97 proc. Ponadto na oddziale intensywnej terapii, wyposażonym w zaledwie 6 elementów o miedzianych powierzchniach dotykowych, zanotowano ponad 40-procentowy spadek ryzyka zakażeń wewnątrzszpitalnych wśród pacjentów. 

Towarzystwo Rozwoju Miedzi (CDA) przeprowadziło sondaż wśród 220 specjalistów ds. kontroli zakażeń celem zidentyfikowania powierzchni dotykowych, które w pierwszej kolejności powinny zostać pokryte miedzią przeciwdrobnoustrojową. Blisko 20 proc. badanych wytypowało klawiatury jako powierzchnie stanowiące jedno z największych źródeł infekcji.


Firma OIT (Operator Interface Technology) oferuje teraz wodoodporne klawiatury z miedzianym panelem i klawiszami, które łatwo się czyści i dezynfekuje. Klawiatura opatrzona została znakiem Cu+, co oznacza, że wykonana jest z zatwierdzonych stopów miedzi, których skuteczność w walce z bakteriami potwierdzają badania naukowe.


Więcej informacji na ten temat szerokiej gamy produktów z miedzi przeciwdrobnoustrojowej takich jak  armatura, meble i sprzęt medyczny znajduje się na stronie www.antimicrobialcopper.com

Komentarze do: Klawiatura z miedzi przeciwdrobnoustrojowej nowym środkiem w walce z zakażeniami szpitalnymi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz