Szukaj

Każda godzina przed telewizorem ma skracać spodziewaną długość życia o 20 minut

Podziel się
Komentarze0

Każda godzina spędzona na oglądaniu telewizji ma redukować spodziewaną długość życia o 20 minut, po 25 roku życia. Dlatego też, dorośli, którzy oglądają telewizję 6 godzin dziennie średnio, skracają swoją długość życia o 5 lat, w porównaniu do tych, którzy telewizji nie oglądają.Takie są właśnie rezultaty badania australijskiego, które porównało czas spędzany na oglądaniu telewizji z długowiecznością.

Aby tego dokonać, badacze przeanalizowali dane pochodzące w dużej ankiety narodowej na temat cukrzycy, otyłości i zwyczajów życiowych.

Badacze stwierdzili, że czas, jaki Australijczycy poświęcali małemu ekranowi, redukuje spodziewaną długość życia o półtora roku u kobiet oraz o blisko dwa lata u mężczyzn, w porównaniu do spodziewanej długości życia ocenianej przy narodzeniu.


Według autorów, wpływ telewizora, z tytułu bezczynności, jest tak duży, że porównuje się go z dwoma innymi czynnikami ryzyka, takimi jak tytoń oraz brak aktywności fizycznej.

Tak jak te dwa czynniki, telewizja jest bezpośrednio związana ze wzrostem ryzyka zgonu spowodowanego wypadkiem sercowo-naczyniowym.

Również, badacze sygnalizują, że nawet jeśli pracowali jedynie na podstawie źródeł narodowych, to rezultaty okazałyby się prawdopodobnie takie same w większości krajów zachodnich.

Komentarze do: Każda godzina przed telewizorem ma skracać spodziewaną długość życia o 20 minut

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz