Szukaj

Jak skutecznie pozbyć się hemoroidów?

Podziel się
Komentarze2

Dolegliwości związane z hemoroidami dotykają dużej części społeczeństwa. To dokuczliwy problem, który dla wielu bywa wstydliwy. Często boimy się o nim mówić i nie znamy dostępnych rozwiązań, którymi można go zwalczyć. Tymczasem jest to możliwe m. in. dzięki nowoczesnym technologiom laserowym.

Jak skutecznie pozbyć się hemoroidów?


Czym są hemoroidy?

Nieprzyjemne swędzenie, pieczenie i uczucie dyskomfortu to najczęstsze oznaki pojawienia się hemoroidów. Nazywane inaczej żylakami odbytu lub guzkami krwawniczymi, są one splotami naczyń krwionośnych, które znajdują się w kanale odbytu. Objawy chorobowe rozpoznaje się wtedy, gdy są one powiększone i prowadzą do pojawienia się zaburzeń w funkcjonowaniu układu wydalniczego. Głównymi przyczynami powstawania hemoroidów są: biegunki i zaparcia, siedzący tryb życia, a także otyłość. Ryzyko występowania choroby zwiększa się też wraz z wiekiem, u kobiet w ciąży oraz osób cierpiących na nadciśnienie czy marskość wątroby. Mogą na nie wpływać również uwarunkowania genetyczne.

Sposoby leczenia

Terapia przeciw hemoroidom polega najczęściej na leczeniu objawowym, mającym na celu złagodzenie stanów zapalnych. We wczesnej fazie choroby, lekarz proktolog z pewnością zaleci nam zmianę diety. Powinna ona zawierać przede wszystkim produkty bogate w błonnik, który przeciwdziała zaparciom. Oprócz zdrowego odżywiania, należy też pamiętać o spożywaniu dużej ilości płynów, ponieważ regulują one stolec i tym samym, funkcjonowanie układu wydalniczego. Aby zapobiec rozwojowi hemoroidów, możemy stosować też leczenie miejscowe w postaci maści, pianek czy czopków, które pozwolą zredukować ból i inne dolegliwości. Rzadziej stosowaną metodą są leki doustne.


Innowacyjne technologie w leczeniu hemoroidów

Jeżeli tradycyjne metody leczenia nie przynoszą efektu, możemy poddać się zabiegowi ambulatoryjnemu. Nowoczesne rozwiązania medycyny estetycznej umożliwiają skuteczne i trwałe usunięcie hemoroidów. Technologią stosowaną przy tego typu schorzeniach jest np. HELP™ , która polega na laserowej fotokoagulacji odgałęzień tętnicy odbytniczej. To metoda szybka i bezbolesna, która w przeciwieństwie do bolesnych zabiegów chirurgicznych, nie narusza delikatnej okolicy  - mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się w innowacyjnych technikach medycznych - Taki zabieg trwa około 15 minut i nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Jak pokazują badania, u 91% pacjentów nastąpiła trwała poprawa. W czasie od 1 do 12 miesięcy po zabiegu, nie zaobserwowano też żadnych komplikacji - dodaje ekspert. Technologia ta polecana jest przede wszystkim w leczeniu I i II stadium rozwoju hemoroidów. Zarówno pod względem bólu pozabiegowego, jak i czasu rekonwalescencji, zabieg  stanowi lepsze rozwiązanie niż konwencjonalne zabiegi chirurgiczne.

Komentarze do: Jak skutecznie pozbyć się hemoroidów? (2)

marshall
marshall 16-11-2015 16:11

Czopki na hemoroidy

2

Co sądzicie o tej metodzie leczenia hemoroidów? Jest skuteczna?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze