Szukaj

Grypa nadeszła pod koniec roku 2010

Podziel się
Komentarze0

Grypa pojawiała się na północnym zachodzie Francji, a narodowy próg epidemii ma być wkrótce przekroczony. Aby więc nie psuć sobie nowego roku, należy pomyśleć o szczepionkach i o środkach higieny. Od początków grudnia, liczba przypadków infekcji grypowych stale wzrasta w całej Francji.Jeśli nawet to regiony północne są najbardziej dotknięte grypą, to przekroczenie progu epidemii na poziomie całego kraju jest bardzo poważnie brane pod uwagę.

Libczba zaostrzonych biegunek z kolei powinna się utrzymać poniżej progu epidemii.

Francuskie regiony takie jak Basse-Normandie oraz Nord-Pas-de-Calais są najbardziej dotknięte przez grypę sezonową. Próg epidemii został tam bardzo poważnie przekroczony. W pierwszym regionie, na przykład, stwierdzono już 702 przypadki grypy sezonowej na 100 000 mieszkańców.


Alerty epidemiologiczne zostały zainicjowane

Poza tym, próg epidemii - ustanowiony na 171 przypadków na 100 000 mieszkańców – ma zostać wkrótce przekroczony na poziomie narodowym, podkreśla francuska sieć lekarzy Sentinelles. Regionalne grupy obserwacji grypy (GROG, Groupes régionaux d’observation de la grippe), potwierdzają te rezultaty.

Według ich obserwacji, sześć regionów francuskich jest już na progu epidemii: Île-de-France, Haute-Normandie, Franche-Comté, Picardie, Nord-Pas-de-Calais oraz Pays de la Loire.

Grupy GROG przypominają tym samym, iż osoby z grup ryzyka nie powinne już więcej naprawdę zwlekać z zaszczepieniem się przeciwko grypie. Środki higieny natomiast są ciągle – bardziej niż zwykle – aktualne.

Na froncie ostrych biegunek, sytuacja jest o wiele spokojniejsza. Ich występowanie powinno pozostać poniżej progu epidemii, ustanowionego na 278 przypadków na 100 000 mieszkańców. Ostatnie szacunki podają, średnio, liczbę 216 przypadków ostrej biegunki na 100 000 mieszkańców.

Komentarze do: Grypa nadeszła pod koniec roku 2010

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz