Szukaj

Coraz więcej pluskiew w Montrealu: przewodnik, jak z nimi walczyć

Podziel się
Komentarze0

Od pewnego czasu aglomeracja montrealska zmaga się z nieustająco rosnącą liczbą przypadków inwazji pluskiew. Co prawda, nie ma możliwości podania dokładnych statystyk, jednakże władze odpowiedzialne za działania zmierzające do utrzymania czystości w mieście, a także Dyrekcja Zdrowia Publicznego, sądzą, że problem ten jest dość niepokojący.Dlatego też władze podjęły decyzję o opracowaniu przewodnika na ten temat. Dokument ten ma tuzin stron i zatytułowano go „Pluskwy: lepiej poznane, lepiej zwalczane”. Ma on na celu poinformowanie lokatorów oraz właścicieli lokali, jakie działania mogą podjąć, aby wykryć inwazję tych insektów, a także, co mogą zrobić, aby się ich pozbyć.

W Montrealu, jak mówi rzecznik władz miasta, pan Christian Champagne, należy podejść do tego problemu z należytą powagą. Przypomina on również, że odpowiedzialność za eksterminację pluskiew oraz poprawę sytuacji spoczywa na barakach właścicieli i użytkowników lokali oraz na barkach zarządców danego budynku. Zaleca się także bardzo głębokie oczyszczanie wszystkich miejsc, kątów, zakamarków oraz ubrań.


Pan Christian Champagne stwierdza jednakże, że do biur inspekcyjnych w różnych okręgach Montrealu wpływa coraz więcej sygnałów oraz skarg lokatorów, dotyczących właśnie inwazji tych insektów. To właśnie do takich biur lokatorzy powinni się kierować, kiedy ich zarządca albo właściciel budynku zaniedbuje sytuację.

Przypomnijmy, że pluskwa jest pasożytem, o barwie brązowawej, którego możemy znaleźć w materacach oraz w fotelach. Jest aktywna nocą, kiedy to żywi się krwią ludzką, a podrażnienia skóry wywołane przez powtarzające się ugryzienia mogą spowodować problemy ze snem oraz niepokój u ludzi, którzy są ich ofiarami.

Przewodnik „Pluskwy: lepiej poznane, lepiej zwalczane”  jest do dyspozycji za darmo, między innymi na stronach internetowych służb zdrowia publicznego w Montrealu.

Komentarze do: Coraz więcej pluskiew w Montrealu: przewodnik, jak z nimi walczyć

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz