Szukaj

Coraz więcej lekarzy zaleca medytację swoim pacjentom

Podziel się
Komentarze0

Powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch” jest zawsze w dobrym tonie w roku 2011. W Stanach Zjednoczonych, ostatnie badania pokazuje, że coraz większa liczba lekarzy amerykańskich doradza swoim pacjentom ucieczkę do pomocy medytacji, Tai Chi, albo jeszcze jogi, w uzupełnieniu do leczenia.W dniu 9 maja, Archives of Internal Medicine opublikowały badania przeprowadzone na temat nowej postawy przyjętej przez lekarzy amerykańskich. Ci ostatni mają bowiem przepisywać coraz częściej swoim pacjentom terapie polegające na praktyce relaksacji oraz medytacji, które mają pomóc im w zwalczaniu ich dolegliwości.

Według tego badania amerykańskiego, prowadzonego przez badaczy z uniwersytetu w Harwardzie, joga oraz Tai-Chi, widzane jako terapie alternatywne, mają być coraz bardziej doceniane oraz praktykowane przez pacjentów, w uzupełnieniu do klasycznego leczenia.

Łącząc ciało i ducha, praktyki te mają być doradzane przez lekarzy. Jest to także sposób, aby lepiej telerować ciężkie terapie, na przykład.


Według rezultatów ankiety, na 330 000 000 Amerykanów, 6,3 miliona pacjentów pozwoliło się skusić przez te terapie alternatywne, idąc za radą swojego lekarza. Niektórzy z nich zresztą nie oczekiwali opinii od żadnego profesjonalisty, ponieważ aż 34,6 milionów Amerykanów uprawiało już jakąś postać medytacji, nawet nie będąc do tego zachęcanymi.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), medytacja jest bardzo popularna na całym świecie. Dzisiaj, blisko 70% całkowitej populacji ma ją praktykować, według statystyk.

Bardzo dalekie od medycyny tradycyjnej, terapie alternatywne są coraz bardziej cenione przez chorych, ale również przez osoby cieszące się dobrym zdrowiem, które odnajdują w nich z całą pewnością formę spełnienia.

Terapie alternatywne często przychodzą jako ostatnia deska ratunku

Jednakże, jeśli terapie alternatywne są coraz bardziej uznawane przez lekarzy, to bardzo często pojawiają się jako ostatnia deska ratunku, kiedy tylko terapie konwencjonalne zostały wyczerpane, precyzuje doktor Aditi Nerurkar, z Harvard Medical School.

Oznacza to, że lekarze dzisiaj stawiają sobie pytanie na temat szybszego proponowania tych praktyk alternatywnych swoim pacjentom.

Komentarze do: Coraz więcej lekarzy zaleca medytację swoim pacjentom

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz