Szukaj

Choroba Parkinsona: pacjent dostaje odszkodowanie za uzależnienia związane z jego leczeniem

Podziel się
Komentarze0

Mężczyźnie dotkniętemu chorobą Parkinsona, który cierpi na uzależnienie od gry i od seksu związane z zażywaniem leku przeciwko tej chorobie, sąd apelacyjny w Rennes we Francji właśnie przyznał odszkodowanie w wysokości blisko 200 000 euro ze strony laboratoriów GSK, które są producentem farmaceutyku.Skazane w pierwszej instancji, pod koniec marca 2011 roku w Nantes, laboratoria miały wypłacić skarżącemu 117 000 euro. Teraz, kwota ta wzrosła do 197 486 euro w ramach odszkodowania za skutki uboczne leku Requip, z powodu których ucierpiał zarówno sam skarżący, Didier Jambart, jak i jego rodzina.

Sąd apelacyjny w Rennes  uznał, iż brak informacji na ulotce leku, dotyczących działania ubocznego, jest jak najbardziej związany z cierpieniami pana Jambart. Sędziowie francuscy tym samym przyznali, iż kłopoty Jambart – hiperseksualność i uzależnienie od gier – można imputować zażywaniu Requip.


Jak stwierdził sam skarżący, jego życie stało się piekłem, które przełożyło się przede wszystkim na nałogową potrzebę grania (roztrwonił rodzinne oszczędności, a następnie skradł dane bankowe kolegów z pracy oraz bliskich, aby przegrać ok. 82 000 euro).

Następnie pojawiła się u niego hiperseksualność, prowadząca go do ekshibicjonizmu w sieci, do transwestytyzmu, a nawet do gwałtu na jego osobie.

Pan Jambart, lat 52, ma również za sobą 8 prób samobójczych. Jego kłopoty zaczęły zanikać po przerwaniu leczenia w 2005 roku.

Sam zainteresowany stwierdza: lek Requip jest dobrym środkiem. Przynosi ulgę pacjentom. Ale trzeba, żeby reguły jego zażywania były jasne. Jeżeli nie wiemy nic na temat skutków ubocznych, nie jest to uczciwa gra.

Komentarze do: Choroba Parkinsona: pacjent dostaje odszkodowanie za uzależnienia związane z jego leczeniem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz