Szukaj

Bezpłatne badania laryngologiczne dla mieszkańców Warszawy już w ten weekend!

Podziel się
Komentarze0

W najbliższy weekend wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań laryngologicznych w ramach XI edycji ogólnopolskiej kampanii „Zdrowe Zatoki”. Badania nowoczesną metodą termowizyjną oraz konsultacje ze specjalistami z zakresu otolaryngologii odbędą się od piątku 22 marca do niedzieli 24 marca w warszawskim centrum handlowych Arkadia.


Bezpłatne badania

Badania będą prowadzone w piątek w godzinach 12-21, w sobotę od 10 do 21 oraz w niedzielę od 10 do 19 w centrum handlowym Arkadia, przy Alei Jana Pawła II 82.

Warszawa jest piątym i ostatnim miastem na tegorocznej trasie mobilnego gabinetu, która zostało wyłoniona w plebiscycie zorganizowanym na stronie www.zdrowezatoki.pl/xiedycja. W listopadzie bezpłatne badania były prowadzone w Gorzowie Wielkopolskim, w grudniu w Krakowie, a na początku 2013 roku w Kielcach oraz Katowicach – łącznie skorzystało z nich już ponad 2,5 tysiąca osób.

Badanie termowizyjne wykonywane w gabinecie Zdrowych Zatok jest bezbolesne oraz nieinwazyjne (przebiega bezdotykowo) i polega na ocenie różnic temperatur pomiędzy tkanką zdrową a zmienioną chorobowo, dzięki czemu może być wykorzystywana w przesiewowej diagnostyce zapaleń zatok przynosowych.

Dodatkowym elementem diagnostycznym jest badanie z wykorzystaniem pisakowego testu węchu.

Badanie odbywa się na zasadzie identyfikacji różnych substancji zapachowych i dzięki temu może być wykorzystywane w diagnostyce i ocenie terapii ostrego i przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

– Dolegliwości chorób zatok każdego roku dotykają bardzo wiele osób. Dostrzegamy, więc ogromne społeczne zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy, co dodatkowo potwierdza dotychczasowe zainteresowanie kampanią – do tej pory, w ramach wszystkich edycji akcji, zostało przebadanych ponad 80 000 Polaków.


Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy do skorzystania z bezpłatnych badań laryngologicznych. - Podczas najbliższego weekendu wszyscy chętni będą mogli sprawdzić stan swoich zatok przynosowych i skonsultować się z wysokiej klasy specjalistami, aby w razie potrzeby podjąć leczenie – mówi Agnieszka Michalska, Kierownik ds. Public Relations w USP Zdrowie.


Jak przygotować się do badania?

Aby wyniki były dokładne, przed badaniem w ramach Gabinetu „Zdrowych Zatok” należy:
  • zdjąć ubranie wierzchnie, a także czapkę i szalik,
  • zaadaptować się do temperatury panującej w pomieszczeniu, w którym ustawiono gabinet,
  • przed badaniem nie należy dotykać twarzy (ręce zazwyczaj są chłodniejsze i mogą ochłodzić skórę twarzy).

Jak przebiega badanie?

Pacjent wypełnia ankiety informacyjne dla lekarza. W pierwszym etapie specjalista wykonuje (bezdotykowe, nieinwazyjne) zdjęcie termowizyjne. Zestaw do badania składa się z kamery termowizyjnej o wysokiej czułości, toru wizyjnego z kolorowym monitorem o wysokiej rozdzielczości, komputerowego układu sterującego oraz cyfrowej rejestracji i analizy obrazów oraz drukarki.

Komputerowy system analizy obrazów pozwala na przedstawienie wyników badania w formie tekstowej lub graficznej. Badanie termowizyjne jest badaniem pomocniczym i nie zastąpi innych badań obrazowych, jednak z uwagi na szybkość wykonania i nieinwazyjny charakter może być wykorzystywane jako badanie przesiewowe.

Następnie, w ramach gabinetu „Zdrowych Zatok” pacjent jest kierowany na konsultacje z lekarzem specjalistą, który interpretuje zdjęcie i stawia diagnozę, a w razie potrzeby może zalecić dodatkową wizytę u lekarza laryngologa w jednej z warszawskich przychodni specjalistycznych, jeżeli uzna, że konieczne jest dalsze postępowanie diagnostyczne.

****
Kampania „Zdrowe Zatoki”, pod patronatem marki Ibuprom Zatoki, jest realizowana od 2003 roku. Celem akcji jest podniesienie świadomości Polaków nt. specyfiki zapalenia zatok przynosowych i metod jego rozpoznawania, zwrócenie uwagi na konieczność podejmowania działań profilaktycznych oraz stosowania właściwej diagnostyki i leczenia. Ta wiedza pozwala uniknąć groźnych powikłań. Jest to jedyna kampania, która tak wnikliwie porusza zagadnienia związane z problemami bólów i zapalenia zatok.

Komentarze do: Bezpłatne badania laryngologiczne dla mieszkańców Warszawy już w ten weekend!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz