Szukaj

Badania dowodzą 100% skuteczności nowej terapii wirusowego zapalenia wątroby typu C

Podziel się
Komentarze0

Firma Gilead Sciences Inc w zeszła sobotę ogłosiła, że nowa terapia polegająca na podaniu kilku różnych leków pacjentom z najcięższym i najpowszechniejszym typem wirusowego zapalenia wątroby typu C, daje 100% dowody skuteczności. W międzyczasie, firma Rival Abbot Laboratories Inc oświadczyła, że trzy z jej doustnie podawanych leków pomagają pacjentom, u których zawiodły inne metody leczenia oraz tym, którzy dopiero zaczynają terapię.Dane tych obu koncernów prezentują rezultaty testów, które nadal trwają. Zostały one przedstawione na corocznym spotkaniu American Association for the Study of Liver Disease w Bostonie.

W badaniu Gilead udział wzięło 25 chorych z pierwszym typem przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C (HCV), którzy przez 12 tygodni byli leczeni trzema lekami: sofobuvir, ribavirin i GS-5885. Ten ostatni to obiecujący lek znany jako inhibitor NS5A, który zapobiega rozwojowi  HCV.

Według badań wykonanych przez Gilead, choroba była niezauważalna po czterotygodniowej terapii wśród pacjentów, którzy nigdy wcześniej nie dostawali takiej kombinacji leków. Jak oświadczyli naukowcy, tolerancja uczestników badania na leki była duża.


Z pacjentów, których leczono sofobuvirem, GS-5885 i ribavarinem, jeden musiał zrezygnować z udziału z powodu skutków ubocznych, które zdaniem firmy nie wynikały z przyjmowania leków.

Cały czas analizowana jest skuteczność i bezpieczeństwo stosowania GS-5885.

Mark Schoenebaum, analityk biotechnolog ISI Group, wyraził na dzieję na dalsze dzielenie się efektami prac, które bazowałyby na ,,wynikach najlepszych przypadków.”

Niedawno Gilead zaczęła pierwsze testy trzeciej fazy opierające się na zmienionych dawkach i kombinacji sofobuviru i GS-5885 u pacjentów z pierwszym typem HCV, którzy nigdy wcześniej nie byli poddawani takiej terapii.

Testy polegają na terapii trwającej 12 i 24 tygodnie bez podawania ribaviranu 800 tysiącom pacjentów, u których stwierdzono marskość wątroby i raka wątroby.

Komentarze do: Badania dowodzą 100% skuteczności nowej terapii wirusowego zapalenia wątroby typu C

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz