Szukaj

Badaj tarczycę - dbaj o serce

Podziel się
Komentarze0

Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne i Polskie Towarzystwo Tyreologiczne mają przyjemność zaprosić na konferencję prasową na temat „Badaj tarczycę – dbaj o serce. Wpływ dysfunkcji tarczycy na funkcjonowanie organizmu i jakość życia człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem chorób sercowo-naczyniowych".


Poruszane aspekty dotyczyć będą wpływu chorób tarczycy na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, a także bliskiej relacji pomiędzy dysfunkcjami tarczycy a sercem. Lekarze specjaliści odniosą się do tematu nadczynności i niedoczynności tarczycy, ze szczególnym uwzględnieniem jej subklinicznej formy.

Na spotkaniu zostanie także zainaugurowana akcja bezpłatnych badań w ramach kampanii „Tydzień Walki z Chorobami Tarczycy”.


  • W Polsce ponad 100 milionów osób cierpi na zaburzenia tarczycy
  • Hormony wydzielane przez tarczycę zapewniają prawidłowe działanie wszystkich tkanek i narządów, a jednak połowa Polaków nie zna objawów schorzeń tego gruczołu
  • Subkliniczna (utajona) niedoczynność tarczycy dotyczy od 4 do 10% ogólnej populacji i aż 20% ludzi po 60 roku życia
Te i inne niepokojące fakty są przesłaniem międzynarodowej kampanii edukacyjnej: Thyroid Awareness Week


Konferencja prasowa odbędzie się 14 maja br. (poniedziałek) o godzinie 11:00 w restauracji Na Zielnej, ul. Zielna 37 w Warszawie. W panelu zasiądą:
  • Prof. dr hab. n. med. Andrzej Lewioski, Prezes Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego
  • Prof. dr hab. n. med. Andrzej Milewicz, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego
  • Prof. dr hab. n. med. Tomasz Bednarczuk, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Karbownik-Lewioska, Kierownik Zakładu Endokrynologii Onkologicznej UM w Łodzi
  • Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Kamiński, Kierownik Kliniki Endokrynologii i Terapii Izotopowej CSK MON WIM w Warszawie
W konferencji weźmie udział także Katarzyna Dowbor, ambasador kampanii, która podzieli się swoimi doświadczeniami w zmaganiach z chorobą tarczycy.

Po części oficjalnej zapraszamy na lunch.

Komentarze do: Badaj tarczycę - dbaj o serce

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz