Szukaj

29.10.2013 - Światowy Dzień Chorych na Łuszczycę

Podziel się
Komentarze0

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Chorych na Łuszczycę. Jak pokazują najnowsze dane, z chorobą tą zmaga się ponad milion Polaków. Dzisiejszy dzień pozwala zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy chorych, którzy na co dzień cierpią na łuszczycę i łuszczycowe zapalenie stawów.

Z tej okazji organizowana została konferencja „Edukacja&Integracja”, która przeznaczona była dla pacjentów z całej Polski. Miała ona miejsce 26 października 2013 w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta Gdańsk.

Łuszczyca jest zapalną chorobą autoimmunologiczną, której symptomami są zmiany skórne w postaci grudek pokrywających się srebrną łuską. Zmiany te sprawiają pacjentowi ogromny ból i dodatkowo wywołują uczucie swędzenia. W najgorszych przypadkach grudki te mogą zająć całą powierzchnię skórę, bądź nawet stawy, a to z kolei doprowadzić może do niepełnosprawności.

Bardzo ważne jest aby zaznaczyć, iż choroba ta nie jest zakaźna! Społeczeństwo niestety żyje w błędnym przekonaniu i strachu, że mogą zarazić się od chorego. Doprowadza do do braku akceptacji pacjentów oraz ich wyobcowania, a czasem także stopniowego usuwania ich z życia społecznego i zawodowego.

Aby wesprzeć chorych, postanowiono zorganizować spotkanie, na których chorzy będą mieli szansę integracji a także wymianę wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia.

Komentarze do: 29.10.2013 - Światowy Dzień Chorych na Łuszczycę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz