Szukaj

Zadbaj o siebie po długiej zimie

Podziel się
Komentarze0

Pierwsze wiosenne promienie słońca za oknem to najlepszy okres, aby rozpocząć kompleksową pielęgnację skóry i ciała. Skutki niskich temperatur i mrozów w postaci suchość, szorstkości czy rozszerzonych naczynek, najlepiej usunąć teraz, zanim pojawi się ostre słońce i wystąpi ryzyko powstania przebarwień. Oto polecane przez nas wiosenne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Zadbaj o siebie po długiej zimie

Mikrodermabrazja korundowa– wiosną najlepiej skorzystać z zabiegów złuszczających, począwszy od delikatnych peelingów po mikrodermabrazję korundową. Zabieg ten polega na ścieraniu zewnętrznych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia Mesotherm, które pod ciśnieniem wysyła strumień mikrokryształów, jednocześnie usuwając martwy naskórek. Mikrodermabrazję korundową cechuje dużo silniejszy efekt złuszczania naskórka niż w przypadku innych podobnych zabiegów. Można ją wykonywać na wszystkich typach skóry, z wyjątkiem naczyniowej. Zabieg jest szczególnie zalecany osobom, które maja rozszerzone pory i blizny potrądzikowe.
Cena zabiegu: 150 zł

Mezoterapia bezigłowa – z suchością i szorstkością skóry świetnie poradzą sobie substancje odżywcze wstrzyknięte do naskórka i skóry. Osobom odczuwającym strach przed igłą polecamy zabieg mezoterapii bezigłowej Mesotherm, gdzie technika kłucia igłą jest zastępowana zastrzykiem fali elektrycznej, co nie tylko powoduje, że zabieg jest całkowicie bezbolesny, ale i sześciokrotnie zwiększa zdolność skóry do wchłaniania substancji mineralnych i składników odżywczych. To one dostarczają do tkanek odpowiednie rodzaje serum, zawierające witaminy, minerały i aminokwasy, regenerując tym samym skórę i przywracając jej piękny, zdrowy wygląd.


Cena zabiegu: 230 zł

Terapia laserowa - popękane naczynka na twarzy są jedną z najczęstszych pozimowych dolegliwości. Rozwiązaniem w tym wypadku jest nowoczesna terapia laserowa X-Lase. Światło laserowe wnika do skóry właściwej, powodując koagulację naczyń włosowatych, nawet na dużych głębokościach. Po takim zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a w miejscu naczynka może pojawić się strupek, który goi się ok. tygodnia. W tym czasie należy unikać słońca, a jeśli już jest to konieczne należy zabezpieczać skórę stosując filtry UV.

Cena: 150 zł (zamknięcie pojedynczego naczynka), 350-500 zł (w przypadku całej twarzy)

Kriolipoliza – wraz z początkiem wiosny powracamy także do marzeń o szczupłej i atrakcyjnej figurze. Ostatnią nowością w polskich gabinetach medycyny estetycznej jest kriolipoliza czyli metoda schładzania i zamrażania tkanki tłuszczowej w celu wywołania lipolizy, a więc rozpadu komórek tłuszczowych. W czasie zabiegu specjalne urządzenie CoaxMed zasysa tkankę tłuszczową do zagłębienia  aplikatora i delikatnie ją przytrzymuje pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi. Niska temperatura, dochodząca nawet do -7 st. C, prowadzi z kolei do apoptozy, a więc zaprogramowanej śmierci komórek tłuszczowych i ich rozpadu. Później już do akcji wkraczają wątroba i nerki, które w naturalny sposób wypłukują tłuszcz z organizmu. Nie tracimy tłuszczu jednak od razu, pierwsze efekty pojawiają się po upływie 2-3 tygodni, natomiast pełny efekt jest widoczny dopiero po 6 tygodniach, bo tyle trwa całkowity rozpad komórek tłuszczowych.
Cena zabiegu:  600 zł

Okiem eksperta:


- Okres zimowy nie jest łaskawy dla kondycji naszej skóry. Duże i nagłe zmiany temperatury powietrza, silny wiatr, ostry mróz, ogrzewanie, suche powietrze w pomieszczeniach oraz dieta uboga w witaminy i mikroelementy powodują, że skóra po zimie często wymaga kompleksowego odświeżenia. Jest nie tylko zszarzała, zmęczona, przesuszona i wrażliwa, ale również bardziej podatna na działanie promieni słonecznych. Na szczęście w pozimowym okresie z pomocą przychodzi nam nowoczesna medycyna estetyczna oferując szereg zabiegów, które pomogą przywrócić blask nie tylko naszej cerze, ale i całemu ciału. Przed każdym z zabiegów konieczna jest jednak konsultacja ze specjalistą, który wyjaśni i doradzi najlepszy w danym przypadku zabieg – tłumaczy dr Artur Markowski z Pomorskiego Centrum Medycyny Estetycznej.


Komentarze do: Zadbaj o siebie po długiej zimie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz