Szukaj

Zmień skórę na wiosnę!

Podziel się
Komentarze0

Masz już najmodniejszą fryzurę na głowie, a w szafie kolekcję wiosennych kreacji? To świetnie, ale nie kończ na tym wiosennej metamorfozy. Na nic bowiem najpiękniejsza sukienka, jeśli Twoja skóra jest po prostu zaniedbana. Zabierz się za nią, póki jeszcze jest czas i olśnij wszystkich swoim wyglądem!Eksperci od ścierania

Trudny czas trzaskających mrozów, silnych wiatrów i śniegu padającego na twarz na szczęście mamy już za sobą. Ale nawet, jeśli starałyśmy się dobrze chronić skórę przed działaniem szkodliwych czynników, jej kondycja może pozostawiać wiele do życzenia. Tu z pomocą przychodzą nam peelingi. Nie zwykłe, wykonywane w domu, tylko chemiczni eksperci od ścierania. - Odpowiednio dobrany peeling pomoże zlikwidować przebarwienia skóry, które mogły pojawić się w zimie, a jednocześnie rozjaśni ją i intensywnie nawilży - mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.

Jednocześnie zapewnimy swojej skórze mini-kurację odmładzającą. - Pod wpływem preparatów stosowanych w peelingach skóra zaczyna wytwarzać nowy naskórek, staje się grubsza i jędrniejsza, mniej podatna na zmarszczki.
Jednymi z najpopularniejszych wiosennych zabiegów są peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA), płynem Jessnera, kwasem glikolowym lub wykorzystującym mieszankę trzech kwasów Inno Peel. O doborze odpowiedniego preparatu za każdym razem decyduje dermatolog, doświadczony w stosowaniu zabiegów medycyny estetycznej.

Ożyw skórę ciepłem…


W bardzo wyraźnej poprawie wyglądu skóry pomogą również zabiegi, które pobudzają ją do odnowy. Jednym z nich jest lifting termiczny Zaffiro. Dzięki specjalnej głowicy emitującej światło podczerwone, skóra rozgrzewa się do ok. 70 stopni Celsjusza, co prowadzi do namnażania znajdującego się w niej kolagenu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, a efekty natychmiastowe i zaskakujące. Warto zastosować go do poprawy wyglądu twarzy, szyi i dekoltu, a także na inne partie ciała, w których skóra straciła jędrność. Zaleca się wykonywanie Zaffiro w serii średnio 3-4 zabiegów w miesięcznych odstępach, efekty utrzymują się do kilku lat.

…albo eliksirem młodości


Tak można nazwać Regeneris, który jest połączeniem mezoterapii ze skutecznością preparatów tworzonych na bazie…krwi pacjenta. - Najpierw pobiera się niewielką ilość krwi, która następnie zostaje poddana odwirowaniu. Odseparowane w ten sposób osocze bogatopłytkowe, w którym zawarte są czynniki wzrostu, zostaje wzbogacone o opatentowany żel, powodujący rozbicie i uwolnienie aktywnych czynników wzrostu - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska. Tak przygotowany eliksir podaje się pacjentowi za pomocą mezoterapii (zastrzyki śródskórne), wypełnień (wstrzyknięcia wzdłuż linii fałdu lub zmarszczki) lub maski komórkowej.


Regeneris jest całkowicie bezpieczny - został przebadany klinicznie i otrzymał certyfikaty systemu jakości ISO. Efekty zabiegu pojawiają się w stosunkowo krótkim czasie. Kurację wykonuje się w serii po 4 zabiegi, przy czym, w zależności od indywidualnych potrzeb, terapię można uzupełnić o dodatkowy zabieg lub zabiegi.
Wzbogać skórę od środka
Dla fanów innych form mezoterapii do wyboru jest bezigłowa postać tego zabiegu, polegająca na wprowadzeniu substancji odżywczych w głąb skóry za pomocą odpowiednio dobranych fal elektromagnetycznych. Można w ten sposób zredukować zmarszczki, poprawić kondycję skóry, a nawet ograniczyć cellulit i zmniejszyć rozstępy. Z kolei niechcianych fałdek tłuszczu, które zostały po zimie, pomoże pozbyć się nam mezoterapia lipolityczna. Ostrzyknięcie wybranych partii ciała koktajlem zawierającym aktywne składniki w krótkim czasie ok. 10 dni!) wymodeluje sylwetkę - wyszczupli kolana, uda, biodra, a także zlikwiduje „drugi podbródek”.


Laser do zadań specjalnych


Jeżeli zależy nam spektakularnym odmłodzeniu na wiosnę, regenerację skóry na niespotykanym dotąd poziomie zapewni głowica laserowa Laser Lux1540™ amerykańskiej firmy Palomar. - Urządzenie ma wielostronne zastosowanie i choć zyskało sławę jako pogromca rozstępów (jako jedyne na świecie ma potwierdzoną skuteczność w redukcji rozstępów) z powodzeniem stosuje się je także w terapii anty-aging - mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum WellDerm. Laser penetruje skórę na niespotykanej dotąd głębokości powyżej 1 mm. Intensywność regeneracji można porównać tylko z rozwojem młodego organizmu, na przykład z okresem wzrostu małego dziecka. Efekt to napięta, pozbawiona przebarwień i wygładzona, czyli wyraźnie młodsza skóra.

Agnieszka Bliżanowska - specjalista dermatolog. Problemami medycyny estetycznej zajmuje się od ponad 10 lat. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, współautorka publikacji z zakresu dermatologii. Założycielka Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej we Wrocławiu i Warszawie. Specjalizuje się w zawansowanych technikach odmładzania skóry, nowoczesnej terapii trądziku i leczeniu łysienia. Finalistka konkursu Sukces pisany szminką. Bizneswoman Roku 2008.

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to dwa gabinety: we Wrocławiu i Warszawie. W stolicy Centrum WellDerm mieści się przy ul. Pięknej 44. Pierwszy gabinet tej marki powstał ponad 4 lata temu we Wrocławiu z inicjatywy dr Agnieszki Bliżanowskiej - dermatologa, eksperta medycyny estetycznej, pasjonatki nowoczesnych technik odmładzania. Centrum WellDerm stawia na wiedzę i wieloletnie doświadczenie swoich lekarzy dermatologów, nowoczesne technologie, autorskie zabiegi i indywidualne podejście do pacjenta. W WellDerm przestrzega się zasady, że tylko zdrowa skóra może być naprawdę piękna, dlatego wszyscy specjaliści zajmujący się medycyną estetyczną są dermatologami. Dzięki temu potrafią skutecznie diagnozować złożone potrzeby skóry w różnym wieku i proponować kompleksowe, indywidualne rozwiązania. Centrum WellDerm oferuje szeroką gamę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz współczesnej kosmetologii. Holistyczną filozofię podejścia do pacjenta i autorskie metody poprawy wyglądu wspomaga też nowoczesny sprzęt.

Komentarze do: Zmień skórę na wiosnę!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz