Szukaj

Glinka biała – właściwości i działanie

Podziel się
Komentarze0

Właściwości glinki białej są znane już od starożytności, nic więc dziwnego, że współczesne kobiety wracają do naturalnych kosmetyków organicznego pochodzenia, obfitujących w minerały oraz mikro- i makroelementy.

Glinka biała – właściwości i działanie

Dar morza

Glinki są zaliczane do peloidów (z gr. pelos - błoto) - występujących naturalnie w przyrodzie surowców leczniczych, które powstały w wyniku szeregu rozmaitych procesów biologicznych i geologicznych. Glinki wydobywane są z głębokości od 20 do 70 metrów, co sprawia, że są antyalergiczne i nieskażone zanieczyszczeniami. Metoda leczenia i pielęgnacji glinkami zawdzięcza swoją nazwę pochodzeniu glinek z wnętrza ziemi, stąd nazwa: argilloterapia (z łac. argi – ziemia). Biała glinka nazywana także porcelanową albo chińską, jest glinką rzadko spotykaną. Dzięki temu jest nieskażona zanieczyszczeniami.

Biała glinka jest cenna nie tylko ze względu na swoje pochodzenie, ale także dlatego że zawiera 22 "minerały życia", są to między innymi: krzem, aluminium, fosfor, wapń, potas, selen, mangan, miedź; a także witaminy, pierwiastki, sole mineralne pochodzące z Morza Śródziemnomorskiego. Należy także dodać, że glinka biała nie jest w żaden sposób obrabiana chemicznie. Po wydobyciu jest suszona na słońcu i kruszona mechanicznie.

Działanie białej glinki

Jest to glinka przeznaczona dla cery delikatnej, suchej i dojrzałej. Ma lekką i jedwabistą konsystencję. Dzięki wysokiej zawartości kaolinu (krzemianu glinu) ma właściwości ściągające i zabliźniające. Posiada właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Jej działanie można porównać to naturalnego antybiotyku - niszczy komórki skażone chorobą, oszczędzając te zdrowe. Złuszcza martwy naskórek, oczyszcza skórę z nadmiaru sebum, toksyn, niezdrowej mikroflory, poprawia ukrwienie, łagodzi stany zapalne, przywraca skórze równowagę mineralną.

Glinka biała może być stosowana nie tylko jako kosmetyk do twarzy, ale także do całego ciała. Glinka modeluje, wygładza, silnie ujędrnia, wyszczupla sylwetkę, efektywnie redukuje tkankę tłuszczową oraz zmniejsza objawy cellulitu. Zapobiega rozstępom i koryguje już istniejące.

Zastosowani białej glinki

Zabiegi z użyciem glinek są szczególnie popularne w Ameryce Południowej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Glinkę można stosować pod różnymi postaciami: maseczki na twarz i ciało, okłady, kompresy. Podczas zabiegów wykorzystywane są maseczki i okłady z glinek o różnych temperaturach. Zimne okłady stosowane są w leczeniu stanów zapalnych i problemów z układem płciowym, ciepłe natomiast wykorzystywane są w leczeniu schorzeń nerek, wątroby i pęcherza.

Sproszkowany liofilizat glinek stosowany jest w terapii egzem, wrzodów, ran i wyprysków. Aby kuracja glinkami przyniosła pożądany efekt, należy zrezygnować z  preparatów syntetycznych i farmakologicznych na dwie godziny przed zabiegiem i dwie godziny po nim. Dla wzmocnienia efektu zabiegów zaleca się połączenie argilloterapii z kuracjami ziołowymi i dietą bogatą w błonnik, wspomaga to oczyszczenie organizmu z nadmiaru toksyn.

Dzięki stosowaniu glinki można odżywić skórę, walczyć z suchą cerą, zmarszczkami, ale także poprawić kondycję całego organizmu. A co także ważne – beż użycia syntetycznych kosmetyków i inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

Komentarze do: Glinka biała – właściwości i działanie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz