Szukaj

Zaburzenia dwubiegunowe przebiegają inaczej u pacjentów z zaburzeniami odżywiania

Naukowcy z Mayo Clinic, Lindner Center of Hope i University of Minnesota sugerują, że zaburzenia dwubiegunowe rozwijają się inaczej u chorych, którzy cierpią z powodu tzw. binge eating. Binge eating i otyłość są często charakterystyczne dla tych pacjentów, ale wydaje się, że zaburzenia nastroju przebiegają inaczej u tych chorych, którzy cierpią także na zaburzenia odżywiania.Odkrycia te opublikowano w Journal of Affective Disorders.

Dr Mark Frye, jeden z autorów badania, mówi: - Ponad 4% Amerykanów cierpi na jakiś stopień zaburzeń dwubiegunowych. A spośród nich 10% przejawia także skłonności do binge eating, co jest proporcją o wiele większą niż ta, którą obserwujemy w populacji ogólnej.

Pacjenci z zaburzeniami dwubiegunowymi i binge eating częściej także mają inne problemy natury psychicznej, takie jak myśli samobójcze, zaburzenia lękowe, nadużywanie substancji, psychozy.


Ludzie, którzy mają zaburzenia dwubiegunowe i są otyli, ale nie cierpią na binge eating, częściej mają poważne problemy natury fizycznej, takie jak zapalenie stawów, cukrzyca, choroba serca, nadciśnienie.

Okazało się też, że kobiety z zaburzeniami dwubiegunowymi częściej niż mężczyźni są otyłe i mają zaburzenia odżywiania.

Dr Frye mówi: - Choroba ta jest o wiele bardziej skomplikowana, niż nam się wydaje. Dlatego leczenie także jest skomplikowane.

Naukowcy posłużyli się danymi z Mayo Clinic Bipolar BioBank, wspólnej inicjatywie wspomnianych powyżej instytucji naukowych.

Poza tym planują przeprowadzić kolejne badania, aby przekonać się, czy istnieje jakieś genetyczne powiązanie z zaburzeniami odżywiania typu binge eating w zaburzeniach dwubiegunowych.

Komentarze do: Zaburzenia dwubiegunowe przebiegają inaczej u pacjentów z zaburzeniami odżywiania

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz