Szukaj

Technika relaksacyjna „Tension Tamer” pomaga zmniejszyć napięcie i polepszyć sen

Podziel się
Komentarze0

Prosta, 10-minutowa technika uspokajająca może pomóc zlikwidować wzrost napięcia, poprawić jakość snu i zmniejszyć poziom zmęczenia. Badacze z Walter Reed National Military Medical Center w Bethesda w stanie Maryland spróbowali określić, jaki efekt przynosi stosowanie krótkiej techniki zmniejszania stresu „Tension Tamer”.Przyjrzano się 334 pacjentom uczestniczącym w programie badań chorób serca. Ochotnicy wzięli udział w 30-minutowych warsztatach wprowadzających, po których przekazano im instrukcje oraz zapewniono możliwość ćwiczenia 10-minutowej wersji „Tension Tamer” pod kierunkiem specjalistów od radzenia sobie ze stresem.


Wybrana przez naukowców technika relaksacyjna składa się z kilku elementów, w tym z głębokich oddechów i budowania obrazów w wyobraźni. Wszystko dostosowane jest do indywidualnych preferencji pacjenta.

Okazało się, że 65% uczestników eksperymentu poprawiło swój poziom stresu o 6,6 punktu. Wśród tych, którym się to nie udało, nastąpiło pogorszenie o 4,6 punktu. Pacjenci z pierwszej grupy odczuli lepszą jakość snu i mniejsze zmęczenie.

Wyniki te zaprezentowano podczas spotkania American College of Chest Physicians (CHEST 2012), które odbyło się w dniach 20-25 października 2012 roku w Atlancie.

Komentarze do: Technika relaksacyjna „Tension Tamer” pomaga zmniejszyć napięcie i polepszyć sen

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz