Szukaj

Opieka nad szczeniakiem pozwoli ci przejść przez sesję egzaminacyjną

Podziel się
Komentarze0

University of Aberdeen w Szkocji, zainspirowany wieściami zza Oceanu, postanowił otworzyć „żłobek” dla szczeniąt, gdzie studenci w trakcie czterech dni sesji egzaminacyjnej mogli odreagować stresy, opiekując się pieskami. Inicjatywa ta doskonale wpisuje się w działania uniwersytetu, które mają na celu w sposób optymalny poprawić samopoczucie studentów w trakcie tego trudnego dla nich okresu.Emma Carlen, która kieruje stowarzyszeniami studenckimi w Aberdeen, opowiada o pierwszej tego typu próbie, którą przeprowadzono w lutym z golden retrieverami i labradorami: - Mieliśmy bardzo pozytywne reakcje, zarówno ze strony psów, jak i studentów. Opieka nad psem naprawdę relaksuje i dlatego postanowiliśmy otworzyć taki „żłobek” na czas egzaminów.

W rzeczywistości, program ten nie jest nowością i prawdopodobnie wywodzi się z uniwersytetów amerykańskich i kanadyjskich.


W szkole medycyny uniwersytetu w Harvardzie i w szkole prawniczej uniwersytetu w Yale również „używa się” psów, które studenci mogą „wypożyczać” jak książkę z biblioteki. Takie podejście pomaga studentom na zregenerowanie sił i poprawę wyników w trakcie nauki, zdaniem organizatorów programu.

Badania wykazały, że kontakt ze zwierzętami domowymi może obniżać poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, a także podnosić poziom endorfin.

W ostatnim roku, badacze z Virginia Commonwealth University uzyskali interesujące wyniki w eksperymencie przeprowadzonym na 75 osobach pracujących w fabryce, gdzie pracodawcy pozwolili przez tydzień na przyprowadzanie psów do pracy.

Komentarze do: Opieka nad szczeniakiem pozwoli ci przejść przez sesję egzaminacyjną

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz